1600 TL'ye kasa önerisi

O kasadan dahili olarak ekran kartı tutacağı falan geliyor. Satıcı sizi keklemiş.

Eki Görüntüle 1433264
Jumbumda dahil değil dedi😄 Bunlar nasıl distribütör ya
Screenshot_20220627-141948_WhatsApp.jpg

Soğutma olarak harika bir kasadır. Önde 3 arkada 1 fan var, yukarıya 3 fan veya 360mm radyatör takabilirsin, yana 2 fan takılıyor. Eğer hdd kullanmıyorsan ekran kartının altına psu yanına 2 fan daha takılabiliyor yani normal kullanımda 9 hdd'siz 11 fan yapabiliyorsun. Önü mesh zaten iyi hava alıyor Cpu fanı desteği 185 veya 180mm'di. Vga desteği 400mm.
Kendi kullandığım kasayı önerdim, bir kaç resmini bırakayım ayrıca. Takılı olan AIO radyatörü standart 25mm değil 38mm olan Arctic lf2 360mm o bile rahat bir şekilde sığabiliyor yani cpu fanı konusunda endişelerin olmasın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sizde kullanıyordunuz bu kasayı; içinde type c yuva, gpu holder vs. varmıydı ?

Son düzenleme:
Jumbumda dahil değil dedi😄 Bunlar nasıl distribütör ya
Eki Görüntüle 1433276

Hocam sizde kullanıyordunuz bu kasayı; içinde type c yuva, gpu holder vs. varmıydı ?
Benim kasayı aldığım kişi gamegarajdan almış kasada logoları var, onlar ile gelmedi ama jumbumdan alsanız bile öyle geleceğini sanmıyorum.

Bu sitedekinde de type c ve gpu holder yokmuş ve gamegaraj logosu var...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Neyse kasa orijinal darkflash ürünü, gayet kaliteli premium bir kasa bence. Herhalde başka versiyon olduğundan type c, gpu holder vs. koymamışlar. Cok sıkıntı değil. Zaten 1800lere satılan phanteks gibi markalarda'da bu özellikler olmayabiliyor.. Normalde dark guardian pro veya aerocool one duo alacaktım, son anda denk geldi bu fiyatı görünce hiç düşünmedim. Kasanın satışını yapan sitelerde pek bilinir değil.. Tavsiyeniz olmasa haberim olmazdı. Çok teşekkür ediyorum.
@Quistin @BerkayZ87

Ben bu DLX-21 Mesh ürününü artık önermemeyi tercih edeceğim. Her gün farklı bir eksiklik ile karşılaşıyoruz, gerçek anlamda sıkıldım artık.

Yok GPU holder çıkmıyor, yok ARGB fan yeni revize modellerde veya ülkeye göre Ring LED falan, gerek yok böyle şeylere. Markanın vizyonunu burada anlamış oluyoruz.

Memnunsan ne mutlu, bir şey diyemem.

kasadan gpu holder çıkmadığını ve usb type c'ye sahip olmadığını zaten biliyorduk. Ben dediğim gibi gamegaraj ürünü olanı aldığım için içinden çıkan fanların resmini bırakacağım aşağıya. Yan kapağa 2 adet Aerocool Mirage 12 Lite 3pin Adreslenebilir ARGB, 3 Boyutlu LED Tasarımlı PWM 72CFM Yüksek Performanslı Sessiz Kasa Fanı (AE-CFMRGL12) | Teknobiyotik bundan.
Öne ve egzoza toplam 4 adet bundan SilverStone Air Blazer 120R ARGB Adreslenebilir LED 12cm 94CFM Yüksek Hava Akışlı 2200RPM Kasa Fanı (SST-AB120R-ARGB) - Kutusuz | Teknobiyotik taktım. Air blazerları şöyle gösterebilirim hatta 10.24 MB file on MEGA

şimdi şöyle bir durumdan bahsetmek istiyorum. Kasamın üstünde arctic liquid freezer 2 360mm var. Egzoza ise 1 adet air blazer taktım dediğim gibi. Eğer kasamın yanındaki 2 fanı (tanesi 70cfm) ve önündeki 3 fanı (tanesi 94cfm) %100 hızda çalıştırırsam üstteki 360mm radyatörün 3 fanı ve arkadaki 1 adet egzoz fanı kasa içerisindeki havayı atamıyor ve kasa boğuluyor. Bunun zararı nedir fanları fulleseniz bile sıcaklık çok değişmiyor. Fanlar %50 iken 70 derece olan işlemcim fanlar %100 iken daha da ısınabiliyor çünkü kasaya atabileceğinden daha fazla hava giriyor ve hava akışını kötü etkiliyor. ön 3 ve yan 2 fanı %50 yapıp egzozu ve cpu fanı otomatik bırakıyorum. Bu sayede kasada 0 ses ile çoğu kasadakinden daha iyi performans alıyorum çünkü %100 performansta 3 fan çalıştırmak yerine %50 hızda 5 fan çalıştırıyorum ve aynı cfm'i alıyorum. Sana tavisiyem şu olur öndeki 3 fana dokunma bırak sabit dönsünler 35cfm veriyor tanesi. Yana ve egzoza toplam 3 adet mirage lite satın al. F/P bir fandır öndeki 3 zayıf fanı iyice destekler kasanı da boğmaz çünkü öndeki fanlar dediğim gibi zayıf zaten yan 2'yi doldurup egzoz fanını güçlendirirsen kasanda muazzam bir hava akışı yakalıyorsun. Anladığım kadarıyla yukarıya zaten 360mm AIO takılacak aynı bendeki gibi.

Kasadan GPU holder çıkmadığını biliyorduk.
Firmanın resmi sitesinde bunları dahili olarak belirttiğini ama satıcıların bunları koymadığını bilmiyordum. Böyle bir şeyin olacağı ihtimalini aklıma sokmamıştım bile, çünkü çok saçma.

kasadan gpu holder çıkmadığını ve usb type c'ye sahip olmadığını zaten biliyorduk. Ben dediğim gibi gamegaraj ürünü olanı aldığım için içinden çıkan fanların resmini bırakacağım aşağıya. Yan kapağa 2 adet Aerocool Mirage 12 Lite 3pin Adreslenebilir ARGB, 3 Boyutlu LED Tasarımlı PWM 72CFM Yüksek Performanslı Sessiz Kasa Fanı (AE-CFMRGL12) | Teknobiyotik bundan.
Öne ve egzoza toplam 4 adet bundan SilverStone Air Blazer 120R ARGB Adreslenebilir LED 12cm 94CFM Yüksek Hava Akışlı 2200RPM Kasa Fanı (SST-AB120R-ARGB) - Kutusuz | Teknobiyotik taktım. Air blazerları şöyle gösterebilirim hatta 10.24 MB file on MEGA

şimdi şöyle bir durumdan bahsetmek istiyorum. Kasamın üstünde arctic liquid freezer 2 360mm var. Egzoza ise 1 adet air blazer taktım dediğim gibi. Eğer kasamın yanındaki 2 fanı (tanesi 70cfm) ve önündeki 3 fanı (tanesi 94cfm) %100 hızda çalıştırırsam üstteki 360mm radyatörün 3 fanı ve arkadaki 1 adet egzoz fanı kasa içerisindeki havayı atamıyor ve kasa boğuluyor. Bunun zararı nedir fanları fulleseniz bile sıcaklık çok değişmiyor. Fanlar %50 iken 70 derece olan işlemcim fanlar %100 iken daha da ısınabiliyor çünkü kasaya atabileceğinden daha fazla hava giriyor ve hava akışını kötü etkiliyor. ön 3 ve yan 2 fanı %50 yapıp egzozu ve cpu fanı otomatik bırakıyorum. Bu sayede kasada 0 ses ile çoğu kasadakinden daha iyi performans alıyorum çünkü %100 performansta 3 fan çalıştırmak yerine %50 hızda 5 fan çalıştırıyorum ve aynı cfm'i alıyorum. Sana tavisiyem şu olur öndeki 3 fana dokunma bırak sabit dönsünler 35cfm veriyor tanesi. Yana ve egzoza toplam 3 adet mirage lite satın al. F/P bir fandır öndeki 3 zayıf fanı iyice destekler kasanı da boğmaz çünkü öndeki fanlar dediğim gibi zayıf zaten yan 2'yi doldurup egzoz fanını güçlendirirsen kasanda muazzam bir hava akışı yakalıyorsun. Anladığım kadarıyla yukarıya zaten 360mm AIO takılacak aynı bendeki gibi.
Sıvı soğutmaya bütcem yok. Zaten r5 5600 var ısınmadığı için çok gereklide değil. Aerocool cylon 4f ile kullanacağım. Gerek olursa belki akasa viper veya dediğiniz fanlardan 1 tane tepeye takabilirim

@Quistin hocam bu fan hub'un power kablosunu nereye bağlıyoruz ?

hocam şu fan hub bağlantılarını nasıl yapıyoruz anlatabilir misiniz ? @Quistin 20220701_195327.jpg

Son düzenleme:
Sıvı soğutmaya bütcem yok. Zaten r5 5600 var ısınmadığı için çok gereklide değil. Aerocool cylon 4f ile kullanacağım. Gerek olursa belki akasa viper veya dediğiniz fanlardan 1 tane tepeye takabilirim

@Quistin hocam bu fan hub'un power kablosunu nereye bağlıyoruz ?

hocam şu fan hub bağlantılarını nasıl yapıyoruz anlatabilir misiniz ? @Quistin Eki Görüntüle 1437870
Psu'ya takacaksınız. 2 dişli yerine ön panelin light düğmesi gelecek, her bastığınızda rengi değişiyor. Basılı tutarsanız dönme efekti kapanıyor ışıklar sabit kalıyor.

Psu'ya takacaksınız. 2 dişli yerine ön panelin light düğmesi gelecek, her bastığınızda rengi değişiyor. Basılı tutarsanız dönme efekti kapanıyor ışıklar sabit kalıyor.
Tam anlayamadım hocam.. Ben kasadaki usb, audio girişlerini kullanmayacağım. Fanlar msi mystic light destekliyor sanırım o yüzden led tuşunuda kullanmam. Sadece power, restart tuşları yeterli.
Mb power:anakartpower.jpg
Cpu power: cpupower.jpg
Cylon4f ' in 4pin powerini cpufan1 slotuna, 3pinli rgb kablosunu ise jrainbow2 slotuna taktımsogutucufankablolari.jpg
gpu 8 pin istiyor, psudan 2 adet 6+2 kablo geliyor, biri boşta kaldı. gpupower.jpg

Fanhubta light strip slotları boş. 5-6-7. slotlarda ön fanların kabloları takılı geldi, 4. slottada egzos fan kablosu takılı. Restart yazan yerde led sw takılı geldi onu ellemedim. 3 pinli mb sych kablosunu anakartta jrainbow1'e , altınada ( jfp1 ) power sw, reset sw, power led+ ve power led- kablolarını taktım.

fanhub.jpg
fankontrolcu.jpg

Anlamadığım yerse, bu Fanhubun power kablosunun 4 pin erkek ve dişi yeri var, bunu psudan gelen 2 adet sıralı 4 dişi pin soketine takılcak ama hangisine? En sonda bunlar anakarta takılacak mı ? Birde psu kablosundaki en uçtaki 4 dişi pinli küçük soket ne işe yarıyor ?
fanhubkablolari.jpg

Son olarak Boşta kalan psu ve ön panel kabloları kasa içinde sıkıntı yaratır mı ?
bostakikablo.jpg

merhaba hocam aynı kasayı aldım ve 4 adet mirage 12 lite fan aldım 1 adet pwm fan çoklayıcı aldım. rgb kısmını nasıl hallettiniz rgb çoklayıcı mı kullandınız fanları birbirine bağlayıp son ucuda anakarta mı taktınız

Geri
Yukarı