16000 TL-RTX 3050 (Lenovo IG3 vs Nitro 5) öneri

Hocam tek anakarta uyumlu RAM'ler değil RAM'ler arası uyumda gerekiyor. Yani elinizdeki diğer RAM'le aynı değilse olma olasılığı epey düşük.

Değerler uyduğu surece uyumsuzluk ihtimali az, zaten diğer RAM'e göre karşılastırıyorum ne dediğinizi anlamadım?

Tamamdır benim de demek istediğim RAM'lerin birbirine uyumu daha muhim. Eğer karşılaştırdıysanız ve olacağını düşünüyorsanız bir sıkıntı yok.
Yok birbirlerine uymuyorlar çift slotu kullanamayacağım sanırım ya da düşük mhz'de çalışacak bilemiyorum onu.

Sizce 18k civarına çıkıp pil ömrü için Asus g14 mantıklı olur mu? Çok yükseltesim yok bütçeyi ama Lenovo pil ömrü soru işareti bırakıyor. 2 senelik HP pavilion gaming 15 kullanan arkadaşlarım hala 3 saatten fazla kullanabiliyorlar.

Yok birbirlerine uymuyorlar çift slotu kullanamayacağım sanırım ya da düşük MHz'de çalışacak bilemiyorum onu.

Sizce 18k civarına çıkıp pil ömrü için ASUS G14 mantıklı olur mu? Çok yükseltesim yok bütçeyi ama Lenovo pil ömrü soru işareti bırakıyor. 2 senelik HP Pavilion Gaming 15 kullanan arkadaşlarım hala 3 saatten fazla kullanabiliyorlar.

Attığınız Acer satıştan kalkmış, Lenovo 20800 TL olmuş. Zaten şu anki bütçeniz ile HP alabiliyorsunuz. Bence siz yeniden bütçenize göre bakın ve alın bu gidişle 1650 bile alamayacak duruma geleceksiniz.

Geri
Yukarı