16000 TL Sistem Önerisi

Senin dediğin fiyata sinerji de bu:
Sinerji Ardent Intel Core i5 10400 16GB 480GB NVMe M.2 SSD RX6600 [Oyun Bilgisayarı]

İncehesapta SSD değiştirerek bunu almanı öneririm:
Yine incehesapta bu sistemi SSD ve PSU değiştirerek alabilirsin:
Alert 6600 | i5 10400F RX 6600 8GB DDR4 16GB 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Gamegaraj tarafında başlangıç fiyatı 14400 olan rx6600 sistemi öneririm sisteme soğutucu eklemek zorundasın normalde işlemciyi i5 11600kf yap derdim soğutucuyu ekleyince 16.000 yapıyor:

Diğer sitelerde RTX 2060 vardı. Rx6600 rtx 3060 tan daha güçlü ve rtx 3060 ta rtx 2060 tan güçlü olduğuna göre ve senin için AMD Nvidia farketmeyecegi için rx6600 sistem önerdim gamegarajdakinde sıvı soğutucu var.

Seçim senin hangisi daha çok hoşuna gittiyse seçebilirsin.

Senin dediğin fiyata sinerji de bu:
Sinerji Ardent Intel Core i5 10400 16GB 480GB NVMe M.2 SSD RX6600 [Oyun Bilgisayarı]

İncehesapta SSD değiştirerek bunu almanı öneririm:
Yine incehesapta bu sistemi SSD ve PSU değiştirerek alabilirsin:
Alert 6600 | i5 10400F RX 6600 8GB DDR4 16GB 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Gamegaraj tarafında başlangıç fiyatı 14400 olan rx6600 sistemi öneririm sisteme soğutucu eklemek zorundasın normalde işlemciyi i5 11600kf yap derdim soğutucuyu ekleyince 16.000 yapıyor:

Diğer sitelerde RTX 2060 vardı. Rx6600 rtx 3060 tan daha güçlü ve rtx 3060 ta rtx 2060 tan güçlü olduğuna göre ve senin için AMD Nvidia farketmeyecegi için rx6600 sistem önerdim gamegarajdakinde sıvı soğutucu var.

Seçim senin hangisi daha çok hoşuna gittiyse seçebilirsin.
Eee bilgisayardan anlamadığımı söylemiş miydim? En iyisini atabilir misiniz sadece?

Bu sorulara cevap verecek olsa kendisi toplar zaten.
Ne alaka ben adama hangi soket olsun yada ram MHzleri kaç olsun diye sormadım depolaman sata mı olsun m.2 mı olsun diye sormadım depolamanın kaç GB olmasını istiyorsun diye sordum ekran kartı olarak belki AMD yi yada Nvidiayi sevmiyor.
Ramleri duymuştur biliyordur depolamayi zaten biliyordur Intel ve AMD yi duymuştur aynı şekilde Nvidiayi da duymuştur nede olsa bilgisayar alıyor belli bir araştırma da yapıyor. Diyelim ki yapmadı bize sorar biz de yanıtlariz bu markanın şöyle şöyle eksiği bu markanın böyle böyle artısı var diye adam da ona göre bize söyler.
Kendimizi profesyonel sanmayalım lütfen. Bu forumu da kitlesi ve kuralları yüzünden pek sevemiyorum ama yapacak birşey yok.
Eee bilgisayardan anlamadığımı söylemiş miydim? En iyisini atabilir misiniz sadece?
Hocam orada söyledim hangisi hoşunuza gittiyse alabilirsiniz hepsi yüksek performanslı bilgisayarlar attığım incehesap ve sinerjiden olan bilgisayarlarda ne yapmanız gerektiğini söyledim. Önerim sıvı soğutucu ekleyip gamegaraj olanı almanız.

Vakit kaybetme bunun stoğu biter.
Yarın saat 20:00 gibi eve gelirim. İnşaallah bitmemiş olur stoğu.
Ne alaka ben adama hangi soket olsun yada ram MHzleri kaç olsun diye sormadım depolaman sata mı olsun m.2 mı olsun diye sormadım depolamanın kaç GB olmasını istiyorsun diye sordum ekran kartı olarak belki AMD yi yada Nvidiayi sevmiyor.
Ramleri duymuştur biliyordur depolamayi zaten biliyordur Intel ve AMD yi duymuştur aynı şekilde Nvidiayi da duymuştur nede olsa bilgisayar alıyor belli bir araştırma da yapıyor. Diyelim ki yapmadı bize sorar biz de yanıtlariz bu markanın şöyle şöyle eksiği bu markanın böyle böyle artısı var diye adam da ona göre bize söyler.
Kendimizi profesyonel sanmayalım lütfen. Bu forumu da kitlesi ve kuralları yüzünden pek sevemiyorum ama yapacak birşey yok.

Hocam orada söyledim hangisi hoşunuza gittiyse alabilirsiniz hepsi yüksek performanslı bilgisayarlar attığım incehesap ve sinerjiden olan bilgisayarlarda ne yapmanız gerektiğini söyledim. Önerim sıvı soğutucu ekleyip gamegaraj olanı almanız.
Eee PSU yokmuş.

Son düzenleme:
Ne alaka ben adama hangi soket olsun ya da RAM MHz'leri kaç olsun diye sormadım depolaman SATA mı olsun M.2 mı olsun diye sormadım depolamanın kaç GB olmasını istiyorsun diye sordum ekran kartı olarak belki AMD'yi ya da NVIDIA'yi sevmiyor.
RAM'leri duymuştur biliyordur depolamayi zaten biliyordur Intel ve AMD'yi duymuştur aynı şekilde NVIDIA'yi da duymuştur ne de olsa bilgisayar alıyor belli bir araştırma da yapıyor. Diyelim ki yapmadı bize sorar biz de yanıtlariz bu markanın şöyle şöyle eksiği bu markanın böyle böyle artısı var diye adam da ona göre bize söyler.
Kendimizi profesyonel sanmayalım lütfen. Bu forumu da kitlesi ve kuralları yüzünden pek sevemiyorum ama yapacak bir şey yok.

Hocam orada söyledim hangisi hoşunuza gittiyse alabilirsiniz hepsi yüksek performanslı bilgisayarlar attığım İncehesap ve Sinerji'den olan bilgisayarlarda ne yapmanız gerektiğini söyledim. Önerim sıvı soğutucu ekleyip GameGaraj olanı almanız.

Adam bütçe belirtmiş o fiyata alabileceği en iyi sistemi almak için burada konu açmış özel olarak belirtmediği ve o fiyata en iyisini almak istediği için hem NVIDIA hem AMD olarak iki farklı sistem paylaşabilirdin.

Geri
Yukarı