16000 TL'ye bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
En fazla 16 bin civarı
Bir de şu konuda kafam karışık. Sizce 1650, 1660 gibi ekran kartları yukarıda belirttiğim isteklerimi karşılar mı yoksa almışken 3060, 3050 Ti mi önerirsiniz? Ve 11. nesil i7 işlemci mi AMD mi kararsızım.

Şu an 1660 Ti laptop çok az yüzden 12 bin civarına ancak bulabilirsiniz 1650 ise giriş seviye kart ben ikisini de önermem. En mantıklısı daha uzun ömürlü olacağından 3060 almak. İşlemci konusunda modele göre değişir Intel'in i7 11. nesil işlemcisi çok iyi AMD'nin ryzen 7'si de iyi işlemciye göre değil de modele göre seçim yapmanızı öneririm.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Asus tuf güzel görünüyor ama tam performans veremediğine dair yorumlar gördüm o yüzden bilemiyorum.

Attığın omenin 12000tl'lik versiyonu ve sadece 8gb ram farkı var :D 32gb ram bile yaparsın istersen. Pil ömrü uzun 70wh 6 çekirdekli bataryası var. Ekranı 300nit %72 ntsc.
Dediğiniz model hoşuma gitmişti ancak hepsiburada’da satıştan kaldırılmış başka yerde de bulamadım. Önerebileceğiniz başka bir model var mıdır acaba?
Şu an 1660 Ti laptop çok az yüzden 12 bin civarına ancak bulabilirsiniz 1650 ise giriş seviye kart ben ikisini de önermem. En mantıklısı daha uzun ömürlü olacağından 3060 almak. İşlemci konusunda modele göre değişir Intel'in i7 11. nesil işlemcisi çok iyi AMD'nin ryzen 7'si de iyi işlemciye göre değil de modele göre seçim yapmanızı öneririm.
Anladım teşekkürler.

Hp’ye pek güvenemiyorum. Şuanki laptobum hp pavilion 15CC106NT ve fazla ısınıyor, fanı çok sesli çalışıyor, donma problemleri falan da var. Modeliyle alakalı da olabilir tabi ama hp’nin ısınmasından şikayet eden çok yorum gördüm. O yüzden biraz tereddütlerim var açıkçası.

41k’ye girdim. 2019 girişliyim.
Hocam hedef 100k civarı bunun için de 40 civarı ayt lazım 20 mat 20 fen yapılır mı? Ayt'de sayılı konu biliyorum temelim var. Dershane ile öğreneceğim çoğunluğu ayt de. Tyt'den yana pek sorun yok. Hedefim dediğim gibi ayt. Bu yıl 300k yaptım ayt yoktu ama seneye 40 yapmam lazım yapılır mı? Fazla kasmayayım mı yoksa abartmali mıyım?

Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Okul dersleri için, App oyun vs programlama için, tasarım için ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir laptop almak istiyorum. MSI veya ASUS ROG düşünüyorum. Ama önerebileceğiniz başka marka varsa o da olur. 16 GB RAM, IPS panel, Intel i7 10. veya 11. nesil olursa çok iyi olur. Beğendiğim birkaç modeli ekledim ama fiyat olarak çok yüksekler. Daha uygun fiyatlı önerileriniz varsa açığım. Bir de MSI IPS level panel kullanıyormuş. Eklediğim MSI modellerinin görüntü kalitesi nasıldır acaba. Önerileriniz varsa görüntü kalitesini de göz önünde bulundurarak yaparsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim
.

Sana önerim ne olur, direkt bir laptop atacağım. Kendim kullanıyorum bunu 0 sıkıntı. Seni 20 sene rahat götürür.

Son düzenleyen: Moderatör:

Görüntü ve ısınma değerlerini bilmiyorum, özellikleri sizin isteklerinizi karşıladığı için önerdim.

Görüntü ve ısınma değerlerini bilmiyorum, özellikleri sizin isteklerinizi karşıladığı için önerdim.

Teşekkür ederim ama AMD düşünmüyorum. Intel öneriniz var mıdır?

ASUS TUF serisi hakkında kötü yorumlar gördüm. Tam performans vermediğini hatta ekran kartını yaktığını söyleyenler vardı. Sizin bir bilginiz var mı bu konuda? Ve açıkçası internetten almaya pek sıcak bakmıyorum MSI GP76'yı Hepsiburada kendisi satıyordu o yüzden düşünmüştüm ancak satışı kaldırmış şu an başka bir satıcı 24599 TL'ye satıyor ve bu benim için çok pahalı. Uygun fiyatlı önerileriniz var mıdır?

Sana önerim ne olur direk bir laptop atacağım kendim kullanıyorum bunu 0 sıkıntı seni 20 sene rahat götürür

Teşekkür ederim ama Monster düşünmüyorum.

ASUS TUF serisi hakkında kötü yorumlar gördüm. Tam performans vermediğini hatta ekran kartını yaktığını söyleyenler vardı. Sizin bir bilginiz var mı bu konuda? Ve açıkçası internetten almaya pek sıcak bakmıyorum MSI GP76'yı Hepsiburada kendisi satıyordu o yüzden düşünmüştüm ancak satışı kaldırmış şu an başka bir satıcı 24599 TL'ye satıyor ve bu benim için çok pahalı. Uygun fiyatlı önerileriniz var mıdır?

Teşekkür ederim ama Monster düşünmüyorum.
Bugün karar verip almam gerekiyor yardımcı olabilecek yok mu?

Bugün karar verip almam gerekiyor yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:

İşlemci Intel olarak kısıtlandığında gerçekten az seçenek kalıyor ve ekran kartından kısmak gerekiyor.

Üstelik Ryzen 9 5900HX i7 11800H dan daha güçlü diye biliyorum bence AMD almanız daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı