16000TL bütçeli RTX 2080 sistem

2K monitör olması daha iyi olacak.
4K mı istersiniz?

Bu arada anakartı neden yüksek fiyat seçtiniz? Bir fark oluyor mu benim seçtiğim modelle?
Daha üst segment olması, OC potansiyelinin daha yüksek olması, daha ileriye dönük olacağını düşünmem diye gider nedenler. Ryzen 7'nin hakkı bence X570 anakartlardır benim düşüncem.

2K monitör olması daha iyi olacak. Bu arada anakartı neden yüksek fiyat seçtiniz? Bir fark oluyor mu benim seçtiğim modelle?

Sizin önerdiğiniz ekran kartı modeli ile MSI ya da ASUS'un X tri modelleri arasında performans farkları nasıl? Hangisi daha verimli bir kart?

Yayın çok nadir olacak. Sırf yayın yapan birisi olmadığımdan işlemciyi R7 3700X'e çeksem. Nasıl oluyor. Kullandığınızı anakart ile X570 tipi anakartla arasında performans açısından bir fark var mı? Çünkü anakarta o kadar para vermek istemiyorum.

Gayette olur kardeşim bu anakartı da 300 TL vererek yükseltebilirsin kardeşim anakart zaten güzel de dersen biraz ileriye dönük olsun ucuz X570 anakartlarını tercih edebilirsin çok fark olmaz.

Gayette olur kardeşim bu anakartı da 300 TL vererek yükseltebilirsin kardeşim anakart zaten güzel de dersen biraz ileriye dönük olsun ucuz X570 anakartlarını tercih edebilirsin çok fark olmaz.

MSI MPG X570 GAMING PLUS AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4400MHz (O.C.) M.2 USB 3.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

GIGABYTE X570 AORUS ELITE AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4000MHz (O.C.) M.2 RGB Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Anakartı bu şekilde değiştiriyorum kesin olarak. Ama OC li 4400 Mhz hızına ulaştığı yazıyor. Asıl desteklediği hız 2667-2400 Mhz şeklinde. Ben buna 3600 Mhz ram taktığımda boarda OC yapmadığım sürece 3600 değerinde çalışmayacak mı?
Ram olarak ise GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z NEO DDR4 3600MHz CL16 AMD Ryzen Uyumlu RGB LED Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu modeli alacağım.

Benim önerim şu şekilde:
Ekran Alıntısı.PNG

İstersen HDD ekleyebilirsin.Monitör olarak bunu öneririm.

XMP ile RAM'lerin MHz değerlerine overclock edebilirsiniz.
Tamamdır.
Benim önerim şu şekilde:
Eki Görüntüle 524056
Monitör dahil 15 16 bin bütçem var.
Artık sonuca ulaşmak istiyorum. Daha farklı sonuç odaklı yorumları bekliyorum.
Anakart olarak x470 pro karbon ile x570 gaming plus ne farkı var ? Fiyat olarak yakınlar birbirine. Heralde hiç bir ürünü alamacağım 😀 sürekli o nedir bu nedir işin içinden çıkamıyorum.
Anakartlarda High-End ses özelliği olan ve birçok ses ile ilgili özellikleri olan anakart önerir misiniz? X470 Aorus Ultra da Hugh End mevcut . Önerir misiniz bu anakartı?
Benim önerim şu şekilde:
Eki Görüntüle 524056
Bu monitör gayet iyi. IPS olması Pubg gibi fps oyunlarında olumsuz bir durum yaratır mı bana ?
Gigabyte Nvidia GeForce RTX 2080 Super Windforce OC 8GB bu ekran kartı tercih edilmeli mi sizce ? Aslında gaming x Trio alacaktım hb den fakat fiyatı tekrar yükseldi. Bende bu kartı buldum. Teknik servis soğutucu gibi durumları nasıl sizce ?
GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA
bu ekran kartıyla windforce arasında hangisi seçilmeli ? Şu an fiyatı 6.5 bin. Alınır mı ya da hangisini tercih etmeliyim ?
Technopat sakinleri nerelerdesiniz 🔊 🔔
Son olarak oluşturduğum sistem ekte.

Dosya Ekleri

• Son1.pdf
    66 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:
Son olarak oluşturduğum sistem ekte.
Sistem güzel ancak TUF yerine Tomahawk Max konulup işlemci 3700X yapılabilir. SSD boyutu arttırılabilir ve daha iyi bir PSU seçilebilir. Bunun gibi:
ss170.PNG

Monitör kesinlikle çok pahalı. Bu ekran kartına 165Hz fazla zaten, 144Hz 2K AOC bir monitörü 2-2,5K civarına bulabilirsiniz. HDD'yi de çekerseniz 16 bin civarı oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı