1600MHz 4GB RAM mi, 1333MHz 8GB RAM mi?

BugrahanOzdemir

Decapat
Daha fazla  
Şu an kullandığım bilgisayarımda 4GB 1600MHz RAM bellek var ve yeterli gelmiyor açıkçası. Bu yüzden 1333MHz 8GB RAM bellek takacağım. MHz değerinin düşük olması herhangi bir performans kaybına neden olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Benim tercihim 4 GB 1600 MHz'nin yanına bir tane daha 4GB 1600 MHz almaktan yana olurdu. Belleklerin çift kanal çalışması oyunlarda daha iyi performans vermesini sağlamaktadır.
Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Ramlerim 2x2 olarak takılı 2 slotta dolu. Bir de oyun oynamıyorum daha çok programlama ilgi alanım daha çok bilgisayarın boğulmamasını istiyorum.

Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Ramlerim 2x2 olarak takılı 2 slotta dolu. Bir de oyun oynamıyorum daha çok programlama ilgi alanım daha çok bilgisayarın boğulmamasını istiyorum.
O halde elinizdeki iki RAM'i elden çıkartıp 4×2 adet 8 GB 1600 MHz RAM takın. Günümüzde Adobe gibi programlar yapılan projeye göre çok fazla RAM kullanıyor. Bu arada anakartınız 1600MHz'yi destekliyor mu?

Son düzenleme:
O halde elinizdeki iki RAM'i elden çıkartıp 2×2 adet 4 GB 1600 MHz RAM takın. Günümüzde Adobe gibi programlar yapılan projeye göre çok fazla RAM kullanıyor. Bu arada anakartınız 1600MHz'yi destekliyor mu?
Şuan kullandığım RAM 1600 mhz zaten. Elimdeki 2x2 4GB Rami satıp 1333 4x2 8GB Rami takmayı planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı