1600MHz RAM, 1066MHz'de Çalışır mı?

admiraldus

Hectopat
Herkese merhaba beyler ve bayanlar,

Bilgisayarıma RAM takviyesi yapacağım. Normalde 4GB RAM almayı planlıyordum fakat onun yerine 2x4GB şeklinde toplamda 8GB almayı daha uygun gördüm. Bu yüzden şu anki RAM'im olan 2GB'lık RAM'i kasadan çıkaracağım ama şöyle bir durum var ki 2GB'lık RAM'iM 1066MHz. Ancak ben 2x4GB 1600MHz RAM alacağım. Bunun büyük bir farkı olur mu veya bir sıkıntı yaşatır mı? Bu konuda sizlerden yardım istemekteyim.

NOT: RAM'lerim DDR3. Diğer özellikleri isterseniz verebilirim fakat gerek olmadığı düşüncesindeyim.
Yardımlarınızı bekliyorum...

Herkese merhaba beyler ve bayanlar,

Bilgisayarıma RAM takviyesi yapacağım. Normalde 4GB RAM almayı planlıyordum fakat onun yerine 2x4GB şeklinde toplamda 8GB almayı daha uygun gördüm. Bu yüzden şu anki RAM'im olan 2GB'lık RAM'i kasadan çıkaracağım ama şöyle bir durum var ki 2GB'lık RAM'iM 1066MHz. Ancak ben 2x4GB 1600MHz RAM alacağım. Bunun büyük bir farkı olur mu veya bir sıkıntı yaşatır mı? Bu konuda sizlerden yardım istemekteyim.

NOT: RAM'lerim DDR3. Diğer özellikleri isterseniz verebilirim fakat gerek olmadığı düşüncesindeyim.
Yardımlarınızı bekliyorum...
Anakart modelini de yazmanız gerekli.

Upps, kafam biraz dağınık, kusuruma bakmayın. CPU-Z görüntüsü atacağım.

XbAS93ckRuWk6pDnGFUBEw.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı