1600TL ekran kartı tavsiyesi

GTX 1650 Super alabilirsin hocam.

ITX ekran kartı almam, siz de almayın. Sapphire RX 5500 XT 8 GB 1638 TL'ye çok daha iyi performans verir. 1650 Super alınacaksa da çift fanlı iyi bir modelini tercih etmeli.

ITX ekran kartı almam, siz de almayın. Sapphire RX 5500 XT 8 GB 1638 TL'ye çok daha iyi performans verir. 1650 Super alınacaksa da çift fanlı iyi bir modelini tercih etmeli.

Çok daha iyi? Benzer performanstalar bu arada ve neredeyse 1660'lar fiyatına ama 1660'lar çok çok daha iyi %20 civarı fark var stock halde.

Çok daha iyi? Benzer performanstalar bu arada ve neredeyse 1660'lar fiyatına ama 1660'lar çok çok daha iyi %20 civarı fark var stock halde.

ITX olanlardan bahsettiğini ve buna dayalı test karşılaştırmalarına baktığını varsayayım. Ben farklı kaynaklardan testlere bakıyorum galiba. Birinden biri yalan söylüyor olsa gerek. ITX ekran kartları normal versiyonlarına göre biraz daha düşük performans veriyor. Yakın gelecekte zaten daha yüksek VRAM kullanan oyunlar çoğalır diye tahmin ediyorum. Bu sebeple ileride 5500XT 8 GB versiyon daha da öne geçebilir.

Hocam ne yapın ne edin en az 6 GB alın ve RX 500 serisine hiç bulaşmayın. Önerim NVIDIA tarafında GTX 1660 AMD tarafında RX 5500 XT 8 GB. Ama 1660'ın fiyatı çok fazla olduğundan bence Sapphire RX 5500 XT Pulse 8 GB modeline bir bakın.

ITX olanlardan bahsettiğini ve buna dayalı test karşılaştırmalarına baktığını varsayayım. Ben farklı kaynaklardan testlere bakıyorum galiba. Birinden biri yalan söylüyor olsa gerek. ITX ekran kartları normal versiyonlarına göre biraz daha düşük performans veriyor. Yakın gelecekte zaten daha yüksek VRAM kullanan oyunlar çoğalır diye tahmin ediyorum. Bu sebeple ileride 5500XT 8 GB versiyon daha da öne geçebilir?

1660 Super ile arasında %20 civarı fark var. 😉 ITX kart ne alaka? Bu arada 1660 daha iyi bir kart hem verimli hem RX 5000 serisi gibi garip sorunları yok(AMD'nin sitesinden son Driver özelliklerine bakılabilir) hem de 1660'ın OC potnasiyeli çok yüksek %15 civarı bir artış var bu yüzden 1660 çok daha iyi bir kart olmuş oluyor ama kesinlikle 1660 Super alınmalı. :) Bu arada 1080P için 8 GB çok fazla ve 2080 Super ile 8 GB zaten ve RTX 2060 bile 6 GB.

Yeni konular

Geri
Yukarı