1600TL'ye kadar klavye önerisi

• Konuyu başlatan Daaf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 661
Bütçe
1500, 1600

Daaf

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yeni bir klavyeye geçmek istiyorum, bu sebeple klavye önerilerini değerlendirmek için konu açma ihtiyacı duydum. Siz değerli dostlarımın önerilerine açığım. Kulaktan duyma değil tecrübe kaynaklı önerilerinizi yazarsanız daha makbule geçer.

Aradığım özellikler şunlar;
  • Tüm tuşların fonksiyonel olarak yazılımla ayarlayabiliyor olması; tuş ataması, makro vs.
  • tuş türü fark etmez; membran, mekanik vs.
  • ışıklandırmaya o kadar da takık değilim, olmasa da olur.
  • Klavyenin boyutu konusunda da illa olacak diye bir tercihim yok; Full-size, %60 vs.
  • uzun süreli kullanıma uygun, eli yormayacak.

Kilit nokta tuşları yazılımsal olarak atama yapabiliyor olmam. Anlatmak istediğim şöyle bir örnek; Caps Lock tuşuna farenin sol tıkını atayıp Caps Lock'a basılı tuttuğumda sol tıkın sürekli kendini tekrar etmesi vesaire.

@SF24, @Kaan Diktaş @Endless Kaan

Son düzenleme:

Dostum sana​

Merhaba,

Yeni bir klavyeye geçmek istiyorum, bu sebeple klavye önerilerini değerlendirmek için konu açma ihtiyacı duydum. Siz değerli dostlarımın önerilerine açığım. Kulaktan duyma değil tecrübe kaynaklı önerilerinizi yazarsanız daha makbule geçer.

Aradığım özellikler şunlar;
  • Tüm tuşların fonksiyonel olarak yazılımla ayarlayabiliyor olması; tuş ataması, makro vs.
  • tuş türü fark etmez; membran, mekanik vs.
  • ışıklandırmaya o kadar da takık değilim, olmasa da olur.
  • Klavyenin boyutu konusunda da illa olacak diye bir tercihim yok; Full-size, %60 vs.
  • uzun süreli kullanıma uygun, eli yormayacak.

Kilit nokta tuşları yazılımsal olarak atama yapabiliyor olmam. Anlatmak istediğim şöyle bir örnek; Caps Lock tuşuna farenin sol tıkını atayıp Caps Lock'a basılı tuttuğumda sol tıkın sürekli kendini tekrar etmesi vesaire.

@SF24, @Kaan Diktaş

Rampage KB-R29 Grand Series RGB Ledli Mekanik Red Optical Switch Siyah Oyuncu Klavyesi uygun olur diye düşünüyorum .​

Dostum sana​

Rampage KB-R29 Grand Series RGB Ledli Mekanik Red Optical Switch Siyah Oyuncu Klavyesi uygun olur diye düşünüyorum .​

Rampage önermek hangi akla hizmet?
Gidip önce desteklerini yenilesinler sonra ürün satsınlar.
Gamepadimin vidası için bile garanti dışı diyen firmayı önermeyin lütfen.

Rampage önermek hangi akla hizmet?
Gidip önce desteklerini yenilesinler sonra ürün satsınlar.
Gamepadimin vidası için bile garanti dışı diyen firmayı önermeyin lütfen.
dostum ben 2,5 yıldır rampage kullanıyorum . Benim neden başıma gelmedi böyle bir sorun ? gayet'de kaliteli bir firma olduklarını düşünüyorum.

Dostum ben 2,5 yıldır Rampage kullanıyorum. Benim neden başıma gelmedi böyle bir sorun? Gayet'de kaliteli bir firma olduklarını düşünüyorum.

Kendim gamepadlerinin sahibiyim.
Sırf vidayı çıkarıp kasanın içini DS3 ile karşılaştırmak için açtım.
Açtığım anda suratıma vuran tozun yanında kablo karışıklığından direk kapadım kasayı geri.
Vidalarını sökmeye başlamadan evvel vidaları kontrol ettim ve R2 tuşunun oradaki vidalar yalama olarak gönderilmişti.
Ayıplı ürünü gelip bana iade edemezsiniz diyen firmayı kimseye önermem, önerdirtmem.
Ayrıca bu bütçedeki en iyi ürünler Akko-epomaker-Ajazz-feker'dir.
Diğer markalar da ağlayarak günlüğüne yazabilir bu durumu.

Öncelikle etiketlediğiniz için müteşekkirim hocam. Bizim yanımızda @Endless Kaan hocamızı da etiketlerseniz hoş olur.
Kaan'ı da ekledim hocam. Daha çok Türkiye'den temin edebileceğim bir klavye mevcut mudur? Bu özelliklere sahip. 1 yıla falan daha kaliteli bir ürüne geçeceğim zaman yurt-dışı siparişi düşünüyorum. Şimdilik hemencecik temin edebilirsem daha hoş olacak. Çünkü hâli hazırdaki klavyem bozuldu, sürekli kopup duruyor.

Tercihen Hepsiburada'dan stoklanabilirse daha tatlı olur. Teşekkür ederim.

Kaan'ı da ekledim hocam. Daha çok Türkiye'den temin edebileceğim bir klavye mevcut mudur? Bu özelliklere sahip. 1 yıla falan daha kaliteli bir ürüne geçeceğim zaman yurt-dışı siparişi düşünüyorum. Şimdilik hemencecik temin edebilirsem daha hoş olacak. Çünkü hâli hazırdaki klavyem bozuldu, sürekli kopup duruyor.
O zaman alacağınız klavyenin hotswap olması daha mantıklı.
Switchlerini değiştirip yeni keycapslerle kullanırsınız.
Amazon.com.tr şunu alın. Yeni switchleri alacağınız zaman gene konu açarsınız yardımcı oluruz.

O zaman alacağınız klavyenin hotswap olması daha mantıklı.
Switchlerini değiştirip yeni keycapslerle kullanırsınız.
Amazon.com.tr şunu alın. Yeni switchleri alacağınız zaman gene konu açarsınız yardımcı oluruz.
Hepsiburada'dan temin edebileceğim bir ürün önerebilme şansınız var mı hocam? Ürün iptali gerçekleştirdim, karta ödeme yapmadılar hepsipay'e iade etmişler. Hepsiburada'dan alma dışında pek alternatifim yok şu anda. Konuyu yazdıktan sonra fark ettim.

Hepsiburada'dan temin edebileceğim bir ürün önerebilme şansınız var mı hocam? Ürün iptali gerçekleştirdim, karta ödeme yapmadılar hepsipay'e iade etmişler. Hepsiburada'dan alma dışında pek alternatifim yok şu anda. Konuyu yazdıktan sonra fark ettim.
Hepsipay karta çekilebiliyor diye biliyorum hocam.

Geri
Yukarı