165 Hz monitör 120 Hz veriyor

HDMI 2.0 kablo alabilirsin ancak 144Hz üstü bir görüntü alamazsın. Girişi varsa Type-C to DP ile olabilir belki ama onun hakkında pek bir bilgim yok.
HDMI 2.0 ile 240 hz bile alır hocam.
1696082688935.png

Hocam bu tarz şey olabilir mi bilmiyorum. Yanlış bilgi vermeyim.
Hocam yanlış bilgi vermeyin lütfen. Aynı sorunu ben de yaşadım Type-C çıkışlı bir ürün alırsa arkadaş performans düşüşü yaşayacak sebebi ise NVDIA denetim masasından SS'ini attığım yerdeki söylenilen şeye göre Type-C çıkışı öncelikli olarak İntel ekran kartına veriliyor DP ya da HDMI çıkışı ise direkt olarak harici ekran kartından güç alıyor. HDMI kullandığı taktirdi işlemcinin ekran kartı aradan çıkacağı için FPS artışı bile olacaktır.
1696085450445.png

Hocam yanlış bilgi vermeyin lütfen. Aynı sorunu ben de yaşadım Type-C çıkışlı bir ürün alırsa arkadaş performans düşüşü yaşayacak sebebi ise NVDIA denetim masasından SS'ini attığım yerdeki söylenilen şeye göre Type-C çıkışı öncelikli olarak İntel ekran kartına veriliyor DP ya da HDMI çıkışı ise direkt olarak harici ekran kartından güç alıyor. HDMI kullandığı taktirdi işlemcinin ekran kartı aradan çıkacağı için FPS artışı bile olacaktır.Eki Görüntüle 1962766
Teşekkürler hocam, bilmiyordum öğrenmiş oldum. Monitör HDMI 1.4 olduğu için 144Hz'i geçemez o zaman.

Teşekkürler hocam, bilmiyordum öğrenmiş oldum. Monitör HDMI 1.4 olduğu için 144Hz'i geçemez o zaman.
Arkadaşın laptop'unda HDMI 2.0 desteği var aynı şekilde monitörü de destekliyor yani attığım HDMI kablosu ile 165 Hz alabilir. Eğer DP çıkışı varsa da attığım ürün ile yine 165 Hz alabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı