165 Hz monitör alınır mı?

Olabilir, onun yerine sisteminizi güçlendirmeli ve daha sonra monitör
almalısınız.

Alınır neden alınmasın güzelde olur sadece oyun değil masaüstünüz bile akıcı olur. Tabii ki sistem güçlendirmek daha mantıklı bir davranış olur ama tabii ki karar sizin olduğundan son söz sizindir :)

Valorant'ta FPS'im genel olarak 180 ve 130 arasında gidip geliyor 165Hz monitör alırsam droplar olur mu?

O iş öyle değil. Eğer aldığın FPS monitörün Hz'sinden düşük ise görüntüde yırtılmalar olur. Bunu G-Sync ve Free-Sync açarak çözebilirsin. Bunlar monitörün Hz'sini aldığın FPS'ye eşitler.

120hz alın dikey senkronizasyon ile sabitleyip daha iyi performans alırsınız. Ayrıca bilgisayarınız daha az yorulur.

O iş öyle değil. Eğer aldığın FPS monitörün Hz'sinden düşük ise görüntüde yırtılmalar olur. Bunu G-Sync ve Free-Sync açarak çözebilirsin. Bunlar monitörün Hz'sini aldığın FPS'ye eşitler.

Bende böyle yapmayı düşünüyordum.
120Hz alın dikey senkronizasyon ile sabitleyip daha iyi performans alırsınız. Ayrıca bilgisayarınız daha az yorulur.

165Hz monitörü 120Hz de kullanmak daha mantıklı değil mi? Fiyat farkı çok değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
165Hz monitörü 120Hz de kullanmak daha mantıklı değil mi? Fiyat farkı çok değil
Öyle de olabilir elbette. Fiyat farkı ne kadar bilmiyorum o yüzden öyle demiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı