165 Hz monitörde 80 FPS alınca yırtılma meydana gelir mi?

furkanevn

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu yaz 165 Hz monitör alacağım. Valorant vs. oyunlarda 165 FPS'i geçtiğim için sıkıntı olmaz da hikaye oyunlarında 60-80 FPS alırım diye düşünüyorum. Acaba yırtılma olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yırtılma sistemin iyise olmayabilir ancak montörde V-Sync veya G-Sync varsa yırtılmaz en aza iner ama en başta sistemin iyi olması gerekli.

Olmaması gerekir. Yanlış olabilir lakin bildiğim kadarıyla FPS değeriniz monitör hz'sini geçtiği zaman yırtılmalar olur diye biliyorum. Yanlış olabilir.

Olmaması gerekir. Yanlış olabilir lakin bildiğim kadarıyla FPS değeriniz monitör Hz'sini geçtiği zaman yırtılmalar olur diye biliyorum. Yanlış olabilir.

FPS'in düşük kalması sonucunda olur mu acaba yüksek FPS aldığım için yırtılma yaşıyorum şu an Valorant'ta 165 Hz monitöre geçince yırtılma olursa V-Sync açacağım zaten Hz im kadar FPS görüyorum

Yırtılma sistemin iyise olmayabilir ancak montörde V-Sync veya G-Sync varsa yırtılmaz en aza iner ama en başta sistemin iyi olması gerekli.

G-SYNC ve FreeSync teknolojileri FPS Hz'den düşük olunca yırtılmaları engelliyor mu çünkü ben çıkmaza düştüm alacağım monitör FreeSync benim ekran kartı NVIDIA ve ileride amd ekran kartı alma ihtimalim olduğu için G-SYNC veya FreeSync alırken tereddütdeyim

FPS'in düşük kalması sonucunda olur mu acaba yüksek FPS aldığım için yırtılma yaşıyorum şu an Valorant'ta 165 Hz monitöre geçince yırtılma olursa V-Sync açacağım zaten Hz im kadar FPS görüyorum.

G-Sync ve FreeSync teknolojileri FPS Hz'den düşük olunca yırtılmaları engelliyor mu çünkü ben çıkmaza düştüm alacağım monitör FreeSync benim ekran kartı NVIDIA ve ileride AMD ekran kartı alma ihtimalim olduğu için G-Sync veya FreeSync alırken tereddütdeyim.

FPS 24'ten yüksek olduğu sürece bu teknolojiler yeterince engeller ancak FPS çok düşerse zaten yırtılma değil kasma olur o yüzden sistemin güçlü olması daha önemli.

Bu yaz 165 Hz monitör alacağım. Valorant vs. oyunlarda 165 FPS'i geçtiğim için sıkıntı olmaz da hikaye oyunlarında 60-80 FPS alırım diye düşünüyorum. Acaba yırtılma olur mu?

FreeSync veya G-Sync kullanırsanız yırtılmaları önleyebilirsiniz. FPS'iniz düşmesi durumunda da yırtılma oluşabilir.

FPS'in düşük kalması sonucunda olur mu acaba yüksek FPS aldığım için yırtılma yaşıyorum şu an Valorant'ta 165 Hz monitöre geçince yırtılma olursa V-Sync açacağım zaten Hz im kadar FPS görüyorum.

G-Sync ve FreeSync teknolojileri FPS Hz'den düşük olunca yırtılmaları engelliyor mu çünkü ben çıkmaza düştüm alacağım monitör FreeSync benim ekran kartı NVIDIA ve ileride AMD ekran kartı alma ihtimalim olduğu için G-Sync veya FreeSync alırken tereddütdeyim.

Adaptive Sync desteği olan monitörler tercih edin. Artık çoğu modelde hem FreeSync hem G-Sync desteği bulunmakta.

FreeSync veya G-Sync kullanırsanız yırtılmaları önleyebilirsiniz. FPS'iniz düşmesi durumunda da yırtılma oluşabilir.

Adaptive Sync desteği olan monitörler tercih edin. Artık çoğu modelde hem FreeSync hem G-Sync desteği bulunmakta.

Almak istediğim monitör bu sence alınır mı?

Bu bütçede ViewSonic önermiyorum. 1ms alınca parlaklik düşüyor FreeSync ve 1ms modu aynı anda kullanılmıyor gibi cevremde kullananlardan aldığım şikayetler var bu modellerde. Ayrıca VA panellerde ghosting olma ihtimali yüksek IPS panel bakın.

Geri
Yukarı