165 Hz monitörde sadece 60 Hz görünüyor

Leta

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Rampage rm-270 x-titan
Monitörüm sadece 60 Hz seçeneğini gösteriyor fakat 165 Hz. Ekran kartımda DisplayPort girişi olmadığı için HDMI kullanıyorum -ürünün içinden çıkan-. Eğer ekran kartı destekleme gibi bir olay varsa ekran kartım GT 630. ilk defa 60 Hz üstü monitör alıyor ve kullanıyorum. Yani bir bilgim yok. HDMI kabloları 165 Hz vermiyor mu? Şu an ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarından monitör Hertz'ini seçtiğine emin misin?
Windows içinden 240 Hertz'i aktif ettiysen sorun HDMI'da olacaktır.

O yüzden bilemiyorum. HDMI alsam düzelir mi, DisplayPort'u olan bir ekran kartı mi lazım yoksa monitörüm de mi sıkıntı var. Hepsi kafamda dönüyor.

İlk öncelikle HDMI alman bir şey düzeltmez. Windows üzerinden monitör ayarlarına bak oradan 240 Hertz'i aktif etmeyi dene eğer sorun hala devam ediyorsa. Ekran kartı driver'ının üzerinden özel çözünürlük deneyebilirsin.

Bilgisayarından monitör Hertz'ini seçtiğine emin misin?
Windows içinden 240 Hertz'i aktif ettiysen sorun HDMI'da olacaktır.
Dostum Windows ve Nvidia üzerinde Hertz secimlerimde sadece 60 hz ve 30 Hz var. Monitör menüsündeki bilgilerde de 60 hz olarak gösteriyor. Yanlış anlamadıysam bunu soruyorsun sanırım.

Dostum Windows ve NVIDIA üzerinde Hertz secimlerimde sadece 60 Hz ve 30 Hz var. Monitör menüsündeki bilgilerde de 60 Hz olarak gösteriyor. Yanlış anlamadıysam bunu soruyorsun sanırım.

Evet demek ki olmuyor sıkıntı ya HDMI'da ya da monitöründe ikisini de kontrol et.

Yeni konular

Geri
Yukarı