165 Hz vs 240 Hz

HP Omen 27qs 12K.

240Hz farkını hissedersiniz. Buradakilerin bazıları yüksek Hz'in sadece Nvidia'nın videolarındaki gibi düşük gecikmeyi sağladığını sansa da aynı zamanda daha düşük bluru sağlıyor yani görüntü daha net oluyor. Bir monitörün tepki süresi ne kadar iyi olursa olsun pratikte ghostingsiz ve blursuz olmaz. Bluru azaltmak için ya strobe yani BFI yani markaların ULMB, ELMB, DyAC, MPRT, MBR vb. isimler verdiği teknolijiyi kullanacaksın ya da Hz'i yükselteceksin.

Yani çoğunlukla FPS oynuyorsan 240 almak mantıklı.

Omen 27qs'nin belli başlı eksileri var ancak hem 240Hz hem de çok hızlı tepki süreli bir monitör. Yani kullanım amacınıza uygun.
2K oynarken 240Hz'i kullanabileceği kaç oyun olacak ? CS2, Valorant ve moba oyunlar dışında bu kadar yüksek FPS alacağı sistem olsa zaten bütçeyi dert etmezdi arkadaş. Bence çok daha mantıklı bir yatırım olan 2k 165Hz + upgrade çok daha verimli olacaktır genel olarak.

Ama haftada 100+ saat CS2 oynuyorsa 240 alsın elbette, bunu yukarıda da belirtmiştim, kimsenin bir şey sandığı yok varsayımlarınızı kendinize saklayabilirsiniz.

2K oynarken 240Hz'i kullanabileceği kaç oyun olacak ? CS2, Valorant ve moba oyunlar dışında bu kadar yüksek FPS alacağı sistem olsa zaten bütçeyi dert etmezdi arkadaş. Bence çok daha mantıklı bir yatırım olan 2k 165Hz + upgrade çok daha verimli olacaktır genel olarak.

Ama haftada 100+ saat CS2 oynuyorsa 240 alsın elbette, bunu yukarıda da belirtmiştim, kimsenin bir şey sandığı yok varsayımlarınızı kendinize saklayabilirsiniz.
Ağırlıklı FPS oynuyorum dedi diye diyorum zaten. Çoğunlukla CS oynuyorum 400+ FPS alıyorum diyor adam. Yoksa 2K 240 bence xe mantikli değil çünkü sağlam sistem istiyor.

Buradaki herhangi bir kişiye yönelik demedim "sanıyorlar" diye. Forumda böyle yaygin bir kanaat var 240'a geçince fark yok diye. Buna yönelik konuştum. Üzerinize alınmanıza gerek yok.

Hocam 2K 240 Hz almaya karar verdim ama 2 3 monitör arasında kararsız kaldım sizi olsanız hangisini seçerdiniz monitörler şunlar;

LG 27" UltraGear 27GR83Q-B 1ms 240Hz IPS QHD FREESYNC/GSYNC Gaming monitör (favorim bu)

Philips evnia 27" evnia 27M2C5500W/00 0.5ms 240Hz premium Curved 2K Gaming monitör.

ASUS TUF Gaming VG27AQML1a 27″ 1ms 260Hz 2K IPS Gaming (oyuncu) monitör

Ve son olarak sizin dediğiniz Omen 27qs de ilgimi çekti açıkçası.

Hocam 2K 240 Hz almaya karar verdim ama 2 3 monitör arasında kararsız kaldım sizi olsanız hangisini seçerdiniz monitörler şunlar;

LG 27" UltraGear 27GR83Q-B 1ms 240Hz IPS QHD FREESYNC/GSYNC Gaming monitör (favorim bu)

Philips evnia 27" evnia 27M2C5500W/00 0.5ms 240Hz premium Curved 2K Gaming monitör.

@BerkayZ87 O segmente benden daha hakim olmasi lazim bi ona soralım.

Ama Philips'i kesinlikle eleyin. FPS için VA olmaz. Yavaş panel VA.

Omen 27qs ile 27GR83Q-B kiyaslamasina buradan bakabilirsin.

Akakce fiyatlarina baktim, aralarinda 3000 TL fiyat farki var. 3000 TL'lik fiyat farkina degecek farklari yok. Omen 27qs al.

Bu arada kontrol ettim, VG27AQML1A'nin incelemeleri oldukca basarili, ustune bir de a-Si TFT yerine Oxide TFT panel kullaniyor, yani daha kaliteli bir panel yapisi var. AQML1A da tercih edilebilir.

Son düzenleme:

Akakce fiyatlarina baktim, aralarinda 3000 TL fiyat farki var. 3000 TL'lik fiyat farkina degecek farklari yok. Omen 27qs al.

Bu arada kontrol ettim, VG27AQML1A'nin incelemeleri oldukca basarili, ustune bir de a-Si TFT yerine Oxide TFT panel kullaniyor, yani daha kaliteli bir panel yapisi var. AQML1A da tercih edilebilir.
Hmm ben LG'nin incelemesini bulamamiştim herhalde model kodunu yanliş girdim.

Ben de onaylarım konsolda kullanmayacaksanız LG'ye ekstra para vermeye gerek yok. Ayrıca tipik TR fiyatlandirması. Yurt dışinda aynı fiyatta olan iki ürün arasında 3000TL var burada.

@BerkayZ87 Asus için inceleme linki atar mısınız?

Hmm ben LG'nin incelemesini bulamamiştim herhalde model kodunu yanliş girdim.

Ben de onaylarım konsolda kullanmayacaksanız LG'ye ekstra para vermeye gerek yok. Ayrıca tipik TR fiyatlandirması. Yurt dışinda aynı fiyatta olan iki ürün arasında 3000TL var burada.

@BerkayZ87 Asus için inceleme linki atar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bunu alıyorum hocam o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı