1650 D6 vs RX 570 vs 1060 3GB

Güncel oyunları oynamak istiyorum benim için kart güncel olup olmaması önemli değil benim açımdan performans önemli bu arada 5700XT gerçekten çok güzel.

Güncel oyunları GTX 1650 ile oynarsın ama bu oyuna göre değişir mesela RDR2 girdim orta ayarlarda 60 FPS rahat oynuyordum GTA 5 yüksek ayarlarda rahat oynatıyor Cyberpunk 2077 ise medium ayarlarda oynadım 35 FPS falandı ama sonra bir mod vardı onun yardımıyla yüksek ayarlarda bitirdim oyunu 60 FPS yakın, performans bakımından RX 570 daha iyi ama bu AMD ekran kartlarında driver veya WattMan işte sıkıntıları çok kötü, RX 5700 XT güzel ama benim aldığım dönemde yani 2020 Kasım ayında bir sürü kişi sorun yaşıyordu bu RX 5700 serilerinde, neyse ki mining fırladı satabildik ama şimdi kart kalmadı orta da, ekran kartı alacaksan, kartı FurMark ve oyunlarda test et, kart FurMark hata vermez ama oyuna girince hata verebilir, bunu alacağın diğer kartlarda da yap.

Siz yazmak zorunda değilsiniz hocam.

Aynı cevapları almaktan tatmin mi oluyorsun, kaç kere tamam dedin, 2 hafta sora yine aynı soru. 3 sene sonra GTA VI çıksa bu yazdığın kartlar 30-32-33 FPS verecekler fark bu kadar olacak. Çok takılıyorsun kart modellerine. Sen yine GTX 900 serisine bakma. En az GTX 1000, RX 500 olsun. Sonra hangisini alıyorsan al.

Aynı cevapları almaktan tatmin mi oluyorsun, kaç kere tamam dedin, 2 hafta sora yine aynı soru. 3 sene sonra GTA V'ı çıksa bu yazdığın kartlar 30-32-33 FPS verecekler fark bu kadar olacak. Çok takılıyorsun kart modellerine. Sen yine GTX 900 serisine bakma. En az GTX 1000, RX 500 olsun. Sonra hangisini alıyorsan al.

Aynı değil farklı cevaplar almak istiyorum FSR ve DX12 diye bir şey olduğundan RX 500 serisinin en azından 40FPS verebileceyini düşünüyorum herkes sizin gibi RX 6600 XT alamaz hocam haliyle almışken sık sık kart değiştiremediğim için uzun ömürlü olmasını istiyorum.

@Demir selim sana her konunda bunları ele alarak yazıyorum. Ben de uzun süre 5500 XT kullanmayı planlıyordum sonra satıp 700 TL ekleyerek 6600 XT'ye geçme şansı doğru böyle yaptım. Miningciler sağolsun. Kart değiştirme fırsatı doğar 4-5 yıl uzun süre. Neyse sana gelirsek FSR hepsini destekliyor, AMD'nin o yayınladığı listeye takılmaya gerek yok. 1650 ile de FSR açabilirsin, RX 570 ve diğerleriyle de. 10 yıllık kart ile açan da var. RX 570 iyidir güzeldir ama ikinci elde güzel temizini bulman lazım elde patlamasın sonra çünkü 3-5 yıllık kart alıp bir 4-5 sene gitmek riskli iş. Ben kafa rahat olması için 1650 D6 diyorum. Güç tüketimi düşük, yeni, performansı tatmin edici. İş görür.

@Demir selim sana her konunda bunları ele alarak yazıyorum. Ben de uzun süre 5500 XT kullanmayı planlıyordum sonra satıp 700 TL ekleyerek 6600 XT'ye geçme şansı doğru böyle yaptım. Miningciler sağ olsun. Kart değiştirme fırsatı doğar 4-5 yıl uzun süre. Neyse sana gelirsek FSR hepsini destekliyor, AMD'nin o yayınladığı listeye takılmaya gerek yok. 1650 ile de FSR açabilirsin, RX 570 ve diğerleriyle de. 10 yıllık kart ile açan da var. RX 570 iyidir güzeldir ama ikinci elde güzel temizini bulman lazım elde patlamasın sonra çünkü 3-5 yıllık kart alıp bir 4-5 sene gitmek riskli iş. Ben kafa rahat olması için 1650 D6 diyorum. Güç tüketimi düşük, yeni, performansı tatmin edici. İş görür.

Peki sizce tamini ne kadar daha gider Low ayarlarda.

@Demir selim ben 3 sene veriyorum, sonrasını bilemem. Oyunlar geliştikçe detaylar ve gereksinimler artıyor. Yetmediği yerde artık varsa FSR kullanırsın, 60 FPS değil de 45-50 FPS ile yetinirsin falan. Bunlar geçen sene 1000 TL'ye alabileceğin kartlardı. 2-3 sene sonra piyasa düzelir çok uygun fiyata daha güçlü kartları alabilirsin mesela.

@Demir selim ben 3 sene veriyorum, sonrasını bilemem. Oyunlar geliştikçe detaylar ve gereksinimler artıyor. Yetmediği yerde artık varsa FSR kullanırsın, 60 FPS değil de 45-50 FPS ile yetinirsin falan. Bunlar geçen sene 1000 TL'ye alabileceğin kartlardı. 2-3 sene sonra piyasa düzelir çok uygun fiyata daha güçlü kartları alabilirsin mesela.

Tamamdır 4 sene sonra zaten RTX karta geçerim büyük ihtimal şu an bütçem bunlara yetiyor.

4-5 yıl uzun bir süre. 60 FPS hedefleniyorsa 2-3 yıl sonra çıkacak büyük oyunlarda bu kartların düşük ayarlarda 60 FPS vermesini beklemek pek gerçekçi olmaz. 3 yıllık RDR2 ve 1 yıllık CP77 ile AC Valhalla'da performansları ortada.

Nisan ayından beri aynı konuları açıp duruyorsun. Alacaksan al bir kart nedir bu? Her konuya aynı şeyleri mi yazacağız?

Hocam rahatsız ettim ama biraz araştırdım RX 570 Valhalla da yüksek orta 45-50 veriyor RDR2 de orta da ve yüksek le karıştırınca 55-60 FPS alabiliyormuşuz CP77 zaten optimizasyon özürlüsü ama NVIDIA'nın bir tane programı varmış onla Ultra yüksek karışık 45 FPS alıyor çok yıpranmamış RX 570 alacağım diğerleri yerine hangi markayı önerirsiniz.

Geri
Yukarı