1650 laptopta RDR2 hareketli nesnelerde kasma

İşletim sistemi
Windows 10

Atar68

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
M2
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
R7 4800H
Ekran kartım GTX 1650, laptoptan oynuyorum. Oyunu karışık ayarlarda oynuyorum ama çoğu yüksek sayılır. Genellikle 30 40 FPS arası alıyorum. 50'ye de çıktığı oluyor tabii yerine göre değişiyor. Mesela oyun 40 FPS ama bazı insanlar, atlar ya da at arabaları vb. hareketli şeyler 5 FPS gibi hareket ediyor bazen, 2 saniye 5 FPS olup sonra normale dönüyor sonra tekrar aynı oluyor, çevredekilerin hepsi olmuyor sadece birkaç tanesi. Eski çizgi filmler gibi animasyon kare kare hareket ediyor. Bunun sebebini bilen ya da aynı sorunu yaşayan var mı diye sormak istedim.
Not: Oyun orijinal Steam üzerinden satın aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım GTX 1650, laptoptan oynuyorum. Oyunu karışık ayarlarda oynuyorum ama çoğu yüksek sayılır. Genellikle 30 40 FPS arası alıyorum. 50'ye de çıktığı oluyor tabii yerine göre değişiyor. Mesela oyun 40 FPS ama bazı insanlar, atlar ya da at arabaları vb. hareketli şeyler 5 FPS gibi hareket ediyor bazen, 2 saniye 5 FPS olup sonra normale dönüyor sonra tekrar aynı oluyor, çevredekilerin hepsi olmuyor sadece birkaç tanesi. Eski çizgi filmler gibi animasyon kare kare hareket ediyor. Bunun sebebini bilen ya da aynı sorunu yaşayan var mı diye sormak istedim.
Not: Oyun orijinal Steam üzerinden satın aldım.
Oyunun ayarlarından vulcanı açtın mı

Evet 8 GB fakat ben de aynı laptopla oynadım hatta benimki R5 4600H'dı bende hiçbir sıkıntı yoktu neden oluyor anlayamadım.
Ben r5 5600h la oynuyorum bende de bir sıkıntı yok ama bende 16gb var belki arkadaşın ki 8 ise ondn drop yiyodur dicem ama bilemiyorum

Ben R5 5600h la oynuyorum bende de bir sıkıntı yok ama bende 16 GB var belki arkadaşın ki 8 ise ondn drop yiyordur diyeceğim ama bilemiyorum.

Bende de şu an 16 Dual var fakat 8 GB Single channel ile oynarken de takılmalar yaşamamıştım yani belki fazla ısınmadan yapıyordur termal macunu falan kuruduysa.

Bende de şu an 16 Dual var fakat 8 GB Single channel ile oynarken de takılmalar yaşamamıştım yani belki fazla ısınmadan yapıyordur termal macunu falan kuruduysa.
senin yazdığın gibi termal macun filan değiştirsin power thorttling sıcaklığına ulaştıysa işlemci kendini soğutmak için mhz düşürür ondan kaynaklı olabilir belki

Senin yazdığın gibi termal macun filan değiştirsin Power thorttling sıcaklığına ulaştıysa işlemci kendini soğutmak için MHz düşürür ondan kaynaklı olabilir belki.

Hayır oyunda takılma kasma yok kesinlikle, bende RAM'dan dolayı drop yerim sanmıştım ama hiçbir sıkıntı yok ekran kartı sürekli %95 üzerinde. Anlatmak istediğimi tam anlayamadınız sanırım, etrafta hareket eden insan ya da nesnelerde sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı