1650 sistem satılmalı mı?

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Fiyatlar sanki yakında birdenbire düşecekmiş gibi hissediyorum. Geçen sene ağustos'ta RX580 ekran kartımı hazır sistemde sistem dahil 4750 TL'ye almıştım. Ardından mining işleri patladı ve RX580'i 4300'e satıp 3K'ya GTX1650 ve 144Hz monitör aldım. Şimdi de elimdeki sistemi komple satıp 1-2 ay sonra eğer ki fiyatlar düşerse 2060'lı bir sistem almayı düşünüyorum. Fakat sadece düşünüyorum, ciddi bir planım yok. Sizlerinde fikirlerini almak isterim.
Sistemim:
PNY GTX 1650.
MSI H310M Pro VDH Plus.
i5-9400F
2x8GB 2666MHz RAM.
Xigmatek 650W PSU.
480GB Turbox SSD ( 1 yıldan fazladır kullanıyorum, hız değerleri hala iyi ve sağlığı %90. çok şaşırtıcı aslında, ben 6 ay ömür biçmiştim. :D )
Kasa modelini bilmiyorum fakat klasik önde 3 arkada 1 Rainbow fan. Mesh kasa değil. Yan kapak şeffaf plastik.
2. el fiyatlarına baktım ve sisteme yaklaşık 7K değer biçtim. Monitör ve ekipmanlar dahil değil. Sizce kaç eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar. Fiyatlar sanki yakında birdenbire düşecekmiş gibi hissediyorum. Geçen sene ağustos'ta RX580 ekran kartımı hazır sistemde sistem dahil 4750 TL'ye almıştım. Ardından mining işleri patladı ve RX580'i 4300'e satıp 3K'ya GTX1650 ve 144Hz monitör aldım. Şimdi de elimdeki sistemi komple satıp 1-2 ay sonra eğer ki fiyatlar düşerse 2060'lı bir sistem almayı düşünüyorum. Fakat sadece düşünüyorum, ciddi bir planım yok. Sizlerinde fikirlerini almak isterim.
Sistemim:
PNY GTX 1650.
MSI H310M Pro VDH Plus.
i5-9400F
2x8GB 2666MHz RAM.
Xigmatek 650W PSU.
480GB Turbox SSD ( 1 yıldan fazladır kullanıyorum, hız değerleri hala iyi ve sağlığı %90. çok şaşırtıcı aslında, ben 6 ay ömür biçmiştim. :D )
Kasa modelini bilmiyorum fakat klasik önde 3 arkada 1 Rainbow fan. Mesh kasa değil. Yan kapak şeffaf plastik.
2. el fiyatlarına baktım ve sisteme yaklaşık 7K değer biçtim. Monitör ve ekipmanlar dahil değil. Sizce kaç eder?

4K da isteyen var 5 6 k da isteyen var ekran kartına. Siz istediğiniz fiyatı seçin.

7K mı? Toplama satarsan zor bu değer, ancak tek tek satarsan yaklaşırsın bu değere.

2. el sitelerine baktığımda benimkine yakın sistemlerin daha pahalı olduğunu gördüm. Amacım milleti kazıklamak değil. Son haftada ciddi anlamda her sistem neredeyse 2 katına çıktı. Ve geçen gün forumda RX580'li bir sisteme monitör dahil 10K değer biçildiğini gördüm. Öyle absürt kişilerden de değil. Bu işlerden anlayan kişiler öyle demişti. Bende monitör ve ekipmanlarımı dahil etmeden benim sistemimin de 7K civarında bir değere sahip olabileceğini düşündüm.

Hocam eğer çok şanslı değilseniz sistemi satmanız uzun sürecektir. Fiyatlar pek düşeceğe benzemiyor, tavsiyem satmamanız yönünde.

Vallaha 1 aydır bende i5 11400F ve anakarta satamıyorum bu gidişle vazgeçeceğim satmaktan. Çoklu çekirdeği iyi olmadığından dolayı satıcaktım.

Dostum benim sisteme bile 6 k zor veriyorlar tek tek satabilirsen belki iyi eder ama tavsiyem satma bundan daha iyi alırım dersen kendi kararın tabi ki. Buda benim sistem MOTHERBOARD = MSI B450M GAMING PLUS MAX | PROCESSOR = AMD RYZEN 5 2600X | GRAPHIC CARD = MSI GTX1650 SUPER GAMING X | RAM = CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB(8X2) | CASE = MSI MAG FORGE 100R | SSD = SAMSUNG EVO 860 250GB | HDD = SEAGATE 7200 RPM 2 TB PSU = FSP HYDRO 500W 80+

Dostum benim sisteme bile 6 k zor veriyorlar tek tek satabilirsen belki iyi eder ama tavsiyem satma bundan daha iyi alırım dersen kendi kararın tabii ki. Bu da benim sistem MOTHERBOARD = MSI B450M Gaming Plus Max | Processor = AMD Ryzen 5 2600X | GRAPHIC Card = MSI GTX1650 Super Gaming X | RAM = Corsair Vengeance LPX 16 GB(8x2) | CASE = MSI MAG Forge 100R | SSD = Samsung EVO 860 250GB | HDD = Seagate 7200 RPM 2 TB PSU = FSP Hydro 500W 80+

Satarsam tabii ki de böyle bir sistem almayacağım. Satarsam bariz bir şekilde daha üst seviye bir sistem alacağım.
@kino @EREN SATAR hocam sizlerde bu işlerden anlıyorsunuz. Sizlerin de söylemek istediği şeyler varsa dinlerim.

Son düzenleme:
Şimdi de elimdeki sistemi komple satıp 1-2 ay sonra eğer ki fiyatlar düşerse 2060'lı bir sistem almayı düşünüyorum.

Güzel hayalmiş zaten tüm piyasa "şimdi GTX 1650 sistemlere iyi para verelim de 1-2 ay sonra kendilerine RTX 2060 alsınlar" diye şekilleniyor zaten. Şu anda piyasada gördüğün tüm sıfır ve ikinci el fiyatlar en az 6 ay sonrasına göre belirleniyor. RTX 2060 zaten eski bir kart bu saatten sonra onu kimse indirmez.

Çok şanslıysan RX 6500 XT/6400 veya Intel'in çıkacak ekran kartlarını takip edersin veya öyle bir sistem dizmeye bakarsın. Bugüne kadar piyasaya çıkmış tüm kartlar (RX 6600 dahil) değer kaybedecek durumda değiller. AMD bile üreticilerine %10 zam yapın demişken, NVIDIA satış rekoru kırmışken hayalden ötesi olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı