1650 Super 4 GB vs 5500XT 8 GB

Oynamak isteyeceğin oyuna bağlı. Pubg, Fortnite, Apex, CS:GO vb. rekabetçi oyunlar oynuyorsan Nvidia'lar AMD'lerden daha iyi performans veriyor. Ben 5500XT 8GB tercih ettim ihtiyacım doğrultusunda ama 1650 Super de alınabilir oynadığın oyunlara göre.

AAA oyunları seviyorsan 5500XT 8GB daha iyi bir tercih olur. Örnek videolar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Genel olarak CS:GO LoL Fortnite Apex GTA V Valorant gibi oyunlar oluyor.

1650 Super şu an için daha uygun bu tip rekabetçi oyunlarda, ekstra 4GB VRAM'e ihtiyaç duymayacağını düşünüyorsan tercih edebilirsin. Mesela şu kart f/p olarak iyi eğer bütçeni çok zorlamak istemiyorsan.

1650 Super şu an için daha uygun bu tip rekabetçi oyunlarda, ekstra 4 GB VRAM'e ihtiyaç duymayacağını düşünüyorsan tercih edebilirsin. Mesela şu kart F/P olarak iyi eğer bütçeni çok zorlamak istemiyorsan.

Ya 5500XT'de alırım sıkıntı değil ama bu yazılım sıkıntısı yaşarım diye korkuyorum.

Ya 5500XT'de alırım sıkıntı değil ama bu yazılım sıkıntısı yaşarım diye korkuyorum.

Ben de aynı kartı kullanıyorum, Sapphire Pulse 5500XT 8GB. 3 ay doldu alalı sadece 2 kere sürücü yüklemek zorunda kaldım. Onun dışında gayet iyi 5000 serisinin en sorunsuz kartı gibi. Ben memnunum güç tüketimi çok az, ısınmıyor, performansı iyi. Tabii öneririm ama son tercih senin. Hangisini beğendiysen onu al. 3 tane gayet detaylı video attım yukarıda

Ben de aynı kartı kullanıyorum, Sapphire Pulse 5500XT 8 GB. 3 ay doldu alalı sadece 2 kere sürücü yüklemek zorunda kaldım. Onun dışında gayet iyi 5000 serisinin en sorunsuz kartı gibi. Ben memnunum güç tüketimi çok az, ısınmıyor, performansı iyi. Tabii öneririm ama son tercih senin. Hangisini beğendiysen onu al. 3 tane gayet detaylı video attım yukarıda.

Sürücü yüklemeden önce sıkıntısı neydi peki?

AAA oyuncusu olduğum için 5500XT tercih ederdim. Arkadaşların da yazdığı gibi senin oynayacağın oyunlar için 1650 Super daha iyi bir tercih olur.

Sürücü yüklemeden önce sıkıntısı neydi peki?

O tür bir sıkıntı değil. Sürücü her zaman yüklü yoksa nasıl performans versin 😄

İlki aldıktan 2 hafta sonra Windows kendisini güncelledi bu sırada ekran kartı sürücüsünü devredışı bırakmış. Ben de geri yükledim. Diğeri ise bir gün üst üste 2-3 kere mavi ekran hatası aldım. Her ihtimale karşı sürücüyü silip geri yükledim. Bunlar 2 ay önce oldu. O zamandan beri herhangi bir sorun olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı