1650 Super ve i3-9100F sistemde yüksek CPU kullanımı ve düşük GPU kullanımı

Reatrox

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcim %100 sabit kullanılırken ekran kartım %30-%70'lerde kullanılıyor. Ekran kartım 1650 Super işlemcim i3-9100F. Kesinlikle darboğaz değil ama neden böyle? Her şeyi denedim BIOS'u güncelledim ekran kartı driverim güncel ama yine de oluyor detayları veririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcim %100 sabit kullanılırken ekran kartım %30-%70'lerde kullanılıyor. Ekran kartım 1650 Super işlemcim i3-9100F. Kesinlikle darboğaz değil ama neden böyle? Her şeyi denedim BIOS'u güncelledim ekran kartı driverim güncel ama yine de oluyor detayları veririm.

Oyunu ve ayarları söyler misin?

Hangi oyunda hangi ayarlarda?
GTA V, RDR2, The Witcher 3
Bu dediğiniz değerler oyunda mı oluyor?
Darboğaz anlatmışsın ama değil diyorsun. Hangi oyun, çözünürlük, grafik ayarları? RAM ne kadar?
1080p, Grafik ayarları Low, Ultra aynı fps veriyor 20-50 arası, Ram 8GB
Darboğaz anlatmışsın ama değil diyorsun. Hangi oyun, çözünürlük, grafik ayarları? RAM ne kadar?
1080p, Grafik ayarları Low, Ultra aynı fps veriyor 20-50 arası, Ram 8GB
Oyunu ve ayarları söyler misin?
Söyledim

Evet, 8 GB ekleme ile çift kanal şekilde kullanılır. 4 çekirdekli işlemciler kimi oyunlarda darboğaz yapıyor artık, RAM eklemek biraz rahatlatır.

Hemen aynısından 8GB RAM aldım İnşallah düzelir kesin diyorsunuz değil mi keyfim yerinde olsun.
8 GB RAM alırsanız sorun çözülür.
Evet, 8 GB ekleme ile çift kanal şekilde kullanılır. 4 çekirdekli işlemciler kimi oyunlarda darboğaz yapıyor artık, RAM eklemek biraz rahatlatır.
Çok Sağ olun valla aynısından bir tane daha aldım olursa size minnettar kalırım 😀

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı