1650 Super vs 1660 Super

Maalesef fiyatlar daha da artacak.
Valla en son ikinci el bakmaya başladım ama ona da güvenemedim. Paraya kıyıp alıcaz artık napalım.
Hocam bu durumu size 3 kelime ile özetleyeceğim Korona,Bitcoin, Enflasyon. Hocam sizde 5500Xt (Sapphire pulse olmayan) veya Hepsiburada da ki fabrikadan hız aşırtmalı düz 1660 ı alın derim. Veya incehesap.com un gece indirimlerini bekleyin derim güzel kartlar oluyor güzel fiyatlara.
Evet doğru bu bitcoin işi biterecek demişlerdi harbiden ondan oldu demek ki. İncehesapta hiçbir şeyin stoğu yok nerdeyse, gaming gecesinde stok yenileniyor mu? AMD ile çok sorun yaşayan oluyormuş açıkçası biraz gözüm korktu hiç uğraşamam onlarla :D Nvidia kısmına daha hakim olduğum için AMD düşünmüyorum 5-10 FPS fazla almak için riske girmem.

Valla en son ikinci el bakmaya başladım ama ona da güvenemedim. Paraya kıyıp alıcaz artık napalım.

Evet doğru bu bitcoin işi biterecek demişlerdi harbiden ondan oldu demek ki. İncehesapta hiçbir şeyin stoğu yok nerdeyse, gaming gecesinde stok yenileniyor mu? AMD ile çok sorun yaşayan oluyormuş açıkçası biraz gözüm korktu hiç uğraşamam onlarla :D Nvidia kısmına daha hakim olduğum için AMD düşünmüyorum 5-10 FPS fazla almak için riske girmem.
Bazen stokta görünmeyen ürünleri gece indirimine koyuyorlar bir anda az stok olsa bile hızlı olan kapıyor. Ama bitcoin vs durumlarından dolayı bu hafta nasıl bir yol izlerler bilmiyorum. Eğer şuan alma şansınız varsa ve AMD almak istemiyorsanız üstteki mesajlarda olucak Hepsiburada da ki hız aşırtmalı 1660'ı alın derim. Evet 1660Ti ve 1660S e oranla tabikide performans farkı olacaktır ama bunun çok da olacağını düşünmüyorum ki fabrikadan hız aşırtmalı çıkan bir model olduğu için bu konuda biraz daha iyi performans vericek ayrıyeten (bence yapmaya gerek yok ama) sizde hız aşırtma yaparsanız karta tam istediğiniz performansı elde edersiniz diye düşünüyorum.

Bazen stokta görünmeyen ürünleri gece indirimine koyuyorlar bir anda az stok olsa bile hızlı olan kapıyor. Ama bitcoin vs durumlarından dolayı bu hafta nasıl bir yol izlerler bilmiyorum. Eğer şuan alma şansınız varsa ve AMD almak istemiyorsanız üstteki mesajlarda olucak Hepsiburada da ki hız aşırtmalı 1660'ı alın derim. Evet 1660Ti ve 1660S e oranla tabikide performans farkı olacaktır ama bunun çok da olacağını düşünmüyorum ki fabrikadan hız aşırtmalı çıkan bir model olduğu için bu konuda biraz daha iyi performans vericek ayrıyeten (bence yapmaya gerek yok ama) sizde hız aşırtma yaparsanız karta tam istediğiniz performansı elde edersiniz diye düşünüyorum.
Sağ ol hocam o modele de bir bakayım.

@Kalem21 Recep Baltaş'ın Sapphire önermemesindeki sebep Sapphire'in saçma frekanslara fabrika çıkışlı overclock yapmasından dolayı kullanıcıların WattMan hatasını almalarıydı genel olarak. Bu durum Pulse RX 5500XT modeli için geçerli değil. Bazı modellerin RX 5500XT çekirdek saat hızına bakalım;
Sapphire Pulse: 1845 MHz
MSI Gaming X: 1845 MHz
Asus ROG Strix: 1845-1865 MHz
AMD: 1845 MHz

Şimdi de RX 5700XT için bazı modellerin çekirdek saat hızına bakalım;
Sapphire Nitro+: 2010 MHz
MSI Mech: 1915 MHz
MSI Gaming X: 1980 MHz
Gigabyte Gaming OC: 1905MHz
AMD: 1905 MHz

5700XT modeli için Sapphire'in ne kadar saçma bir boost hızı verdiğini görüyoruz. Bu saçma değerin stabilite sorunlarına sebep açtığı bir gerçek. Ancak aynısı 5500XT için geçerli değil. Bu nedenle, Sapphire Pulse modeli RX 5500XT için en alınası model.

Dipnot: Ayrıca şunu da eklemek istiyorum ki, RX 5500XT'nin (130W) TDP değeri RX 570'ten (150W) daha düşük, yani daha az ısınan bir kart. Çok iyi bir soğutmaya ihtiyacı yok yani.

@BHANN şu anda en mantıklı f/p kartı bu ikisi kalmış. Şansına Zotac 1660 Super daha fazla mağazada var. Gidip alabilirsin yakın varsa.

Zotac 1660S modelin de soğutma bloğu yokmuş ısınma problemi olur mu ?

Zotac 1660S modelin de soğutma bloğu yokmuş ısınma problemi olur mu ?

En yakın inceleme bu sanırım. 75 dereceyi görmüş Battlefield'da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı