1650 Ti Laptop Düşük AC Odyssey performansı

Burakilkay

Hectopat
Merhaba. 1650 Ti 4600H'li bir laptopa sahibim. Test videolarında AC Odyssey oyununu Medium'da 40-70 FPS arası oynuyorlardı. Bende ise aynı ayarlarda 20-25 FPS. Üstelik Ultra yüksek veya çok düşük de yapsam bu aynı. Çok nadir bir anlık 40-50 gibi oluyor geri düşüyor. Başına gelen var mı? Oyun orijinal.

Mafia Definitive Edition oynarken bile yuksek ayarda kolay kolay 30 FPS altı görmüyordu. Anlam veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjdan çıkarınca daha kötü oluyor ayarları en düşükte yapsam ultraya da getirsem hiçbir şey değişmiyor hocam. Donanımsal sorun desem diğer hiçbir oyunda böyle bişey yaşamadım
İşlemcin baya zorlanıyordur muhtemelen. 3500x kullanıyorum o bile zorlanıyor biraz. Ekran kartının tam kullanıldıgına emin ol.

Sorunu bir nebze anladım gibi hocam. Ekran kartı kullanımı aşırı dengesiz. %30-40 civarı kullanıyor genelde FPS 20-30 arası geziyor. Kullanım anlık %60a çıkınca FPS 40a kadar çıkıyor. Ama çözümü bilmiyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20210730_100619.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 32
Çözüm grafiğe abanmak, gerekirse çözünürlük artırmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…