GTX 1650 Ti laptop oyun performansı düşük

Sistem performans modunda mı? Oyun içi sıcaklık değerleri neler? Ve 1650 Ti MAX-Q model mi?
Ovv o kadar bilgili degilim ve evet sistem performans modunda fanlar maks ayarda oyun ici sicaklik degerlerini gosterecek prog. Yuklu değildi bende ama mesela 75 derecenin ustunu hic bir oyunda gormedim hellblade, csgo, ets2, dead by deadlight, daylight gibi oyunlarda bile

Ovv o kadar bilgili degilim ve evet sistem performans modunda fanlar maksimum ayarda oyun ici sicaklik degerlerini gosterecek prog. Yuklu değildi bende ama mesela 75 derecenin ustunu hiçbir oyunda gormedim Hellblade, CS:GO, ETS 2, Dead by deadlight, Daylight gibi oyunlarda bile.

Önerebileceğim birkaç şey var;
1)Windows güncellemelerinizi yapın.
2)sürücü güncellemelerinizi yapın.
3)son zamanda yüklediğiniz program vs. varsa onları kapatarak deneyin.
4)laptop alt ızgaraya göre uygun bir soğutucu alın.
5)laptop şarjda iken yüksek güç moduna alınınca yeterli voltajı çekebiliyor mu bir kontrol edin.
6)garanti yoksa içini açın ve temizleme, macun değişimi yapın.
7)eğer sorunlar hala devam ediyorsa sistem geri yükleme ile sistemin performanslı olduğu zamandaki bir tarihe geri dönüş yapın.

Önerebileceğim birkaç şey var;
1)Windows güncellemelerinizi yapın.
2)sürücü güncellemelerinizi yapın.
3)son zamanda yüklediğiniz program vs. varsa onları kapatarak deneyin.
4)laptop alt ızgaraya göre uygun bir soğutucu alın.
5)laptop şarjda iken yüksek güç moduna alınınca yeterli voltajı çekebiliyor mu bir kontrol edin.
6)garanti yoksa içini açın ve temizleme, macun değişimi yapın.
7)eğer sorunlar hala devam ediyorsa sistem geri yükleme ile sistemin performanslı olduğu zamandaki bir tarihe geri dönüş yapın.
Laptopum daha 5 aylık bile degil fakat 2 kere fan temizliği yapildi fakat freedos olarak gelmisti laptop ve windos kurulumu 3 4 sene öncesine dayalı bir windowstu, tabi kendini guncelledi windows ama ona aklım bir takıldı ondan ziyade turkiyeye yeni gelen bir laptop olduğu icin driverlerini biz asusun kendi sitesinden bulamadik windows kendi yuklemisti 1650ti ekran karti sürücüsünü bile, yeniden format atılabilir ama düşük bir ihtimal olarak icinde pek de fazla program yok ama ben baslangicda felan hepsini kapatmıştım o yonden sıkıntım yok sogutucu icin ise pek ısı hissetmedim laptopda yinede gereklimidir ? Bu 5. Maddeyi deneyebilirim güncellemeler ise yapilacak, ilgin ve alakan icin minnettarım

Laptopum daha 5 aylık bile degil fakat 2 kere fan temizliği yapildi fakat FreeDOS olarak gelmisti laptop ve Windows kurulumu 3 4 sene öncesine dayalı bir windowstu, tabii kendini guncelledi Windows ama ona aklım bir takıldı ondan ziyade Türkiye'ye yeni gelen bir laptop olduğu için driverlerini biz ASUS'un kendi sitesinden bulamadik Windows kendi yuklemisti 1650 Ti ekran karti sürücüsünü bile, yeniden format atılabilir ama düşük bir ihtimal olarak icinde pek de fazla program yok ama ben baslangicda falan hepsini kapatmıştım o yonden sıkıntım yok sogutucu için ise pek ısı hissetmedim laptopta yine de gerekli midir? Bu 5. Maddeyi deneyebilirim güncellemeler ise yapilacak, ilgin ve alakan için minnettarım

Soğutucu çok fark yapıyor. Ben kapalı sistem Ultrabook kullanıyorum ve soğutucu kullanmadan önce 80 derece oyun içi olan laptop soğutucu ile 65 derece üstüne çıkmıyor.

Arkadaşlar ASUS'un TUF Gaming serisinden F15 laptopunu kullanıyorum. Yeni aldim. Özellikleri: Intel i5 10. nesil 10300h islemci, 8 GB RAM, NVIDIA GTX 4 GB 1650 Ti ekran kartı GDDR6. ben bu donanımla CS:GO'da 130 150 FPS civari aliyorum en dusuk ayarla da. The Forest da 50 FPS alıyorum. Ve de son olarak Dying Light oyununda laptopun minimumu da maksimumu da desteklediği halde en dusuk ayarla da 25 FPS alıyorum. Benden daha düşük donanıma sahip arkadasimin masaüstü PC'sinde o CS:GO'da 200 FPS alıyormuş. Senin 200'un altına inememen gerek diyor. Sebebi nedir bu sorunun?
Şimdi crackli mi oynuyorsun bilmiyorum. Ben bu durumdan çok çektim. Laptopla alakası yok buna emin olabilirsiniz. Tamamen oyunun sorunu. Nvidia ekran kartını kullanmıyor oyunda. Bende öyle olmuştu. Nasıl çözdüm dersen çözemedim. Nvidia denetim masasından oyuna özel ayar deneyebilirsin. Kullanacağı kartı seç belki işe yarar.
Ama emin ol tamamen oyunla alakalı bir durum.

Şimdi crackli mi oynuyorsun bilmiyorum. Ben bu durumdan çok çektim. Laptopla alakası yok buna emin olabilirsiniz. Tamamen oyunun sorunu. Nvidia ekran kartını kullanmıyor oyunda. Bende öyle olmuştu. Nasıl çözdüm dersen çözemedim. Nvidia denetim masasından oyuna özel ayar deneyebilirsin. Kullanacağı kartı seç belki işe yarar.
Ama emin ol tamamen oyunla alakalı bir durum.
Pekala oyle diyorsan madem, tesekkur ediyorum

Soğutucu çok fark yapıyor. Ben kapalı sistem Ultrabook kullanıyorum ve soğutucu kullanmadan önce 80 derece oyun içi olan laptop soğutucu ile 65 derece üstüne çıkmıyor.
@EM-PLEH Hocam konu biraz eski rahatsiz ediyorum sizi, kullandığınız soğutucunun marka/modelini söyleyebilirmisiniz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı