1650 Ti sistem Valorant sabit 60 FPS veriyor

Semih K

Decapat
Daha fazla  
1650 Ti ekran katı olan bir laptopum var ve Valorant'ta bir anda FPS 60 da takılı kaldı. Daha öncesinde 170 ila 200 arası FPS alıyordum oyun içi ayarlarımda sorun yok. Hepsini kontrol ettim. Hatta oyunu silip tekrar yükledim fakat sorun devam ediyor. Bu konu hakkında bilgisi olan ver mı bana yardımcı olabilir mi?

NVIDIA Denetim Masası'na girin. Düşey senkronizasyon ve maksimum kare sınırının kapalı olduğundan emin olun. Daha sonra çalıştıra girin ve appdata yazıp enter basın. Açılan pencerede sırasıyla Local, VALORANT, Saved, Config, cfaf7d8a-f1f7-5e51-b53a-23e436fda86e-eu, Windows klasörlerine girin. Karşınıza çıkan GameUserSettings.ini ve RiotUserSettings.ini adındaki iki dosyayı da silin.

1640884481029.png

Belki yardımcı olur. Ayrıca oyun ayarlarından da kısıtlamayı kaldırtmalısın.

NVIDIA Denetim Masası'na girin. Düşey senkronizasyon ve maksimum kare sınırının kapalı olduğundan emin olun. Daha sonra çalıştıra girin ve appdata yazıp enter basın. Açılan pencerede sırasıyla Local, VALORANT, Saved, Config, cfaf7d8a-f1f7-5e51-b53a-23e436fda86e-eu, Windows klasörlerine girin. Karşınıza çıkan GameUserSettings.ini ve RiotUserSettings.ini adındaki iki dosyayı da silin.
Bu kadar işleme gerek yoktu. Düşey Senkronizasyonu kapatınca 60fps limiti kalkıyor zaten. Geri kalan işlem ne için?

Bu kadar işleme gerek yoktu. Düşey Senkronizasyonu kapatınca 60FPS limiti kalkıyor zaten. Geri kalan işlem ne için?

Sorunun düşey senkronizasyon ayarından kaynaklandığına nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı