1650 Ti sistemde oyunlarda FPS düşüklüğü

alperen5526

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Excalibur 1650 Ti, 8 GB RAM, 10300H laptop kullanıyorum. İnanılmaz bir FPS sıkıntısı yaşıyorum. Aslında ilk aldığım zamanlarda bile performansı yetersiz geliyordu. Düz 60 FPS oynadığım için çok önemsemiyordum. Ama şu an LoL, Valorant'ta bile 30-40 FPS alıyorum. İşin en garip kısmı ise en düşük ayarlara da alsam, en yüksek ayarlara da alsam, GeForce ile optimize de etsem aynı FPS değerlerini görüyorum. Oyunları ekran kartı ile açıyorum, şarj takılı ve Gaming modunda oynuyorum. Sorunun ne olabileceği konusunda sizden yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Valorant - CS gibi oyunlar genelde işlemci kullanan oyunlar bir arkadaşta da 1650 10300H'li sistem vardı Valorant'ta 100 ile 40 arası fps alıyordu bu daha çok 8 GB ramle alakalıydı 8 GB RAM'i 16 yapınca biraz rahatladı 100-110 almaya başladı RAM'iniz yetersiz diyebilirim 8x2 çift kanal yapmanızı öneririm bu tarz oyunlarda ekran kartından çok işlemci ve belleğiniz önemli.

Hocam Valorant - CS gibi oyunlar genelde işlemci kullanan oyunlar bir arkadaşta da 1650 10300H'li sistem vardı Valorant'ta 100 ile 40 arası FPS alıyordu bu daha çok 8 GB RAM'le alakalıydı 8 GB RAM'i 16 yapınca biraz rahatladı 100-110 almaya başladı RAM'iniz yetersiz diyebilirim 8x2 çift kanal yapmanızı öneririm bu tarz oyunlarda ekran kartından çok işlemci ve belleğiniz önemli.

8 GB RAM sorunu olduğunu pek düşünüyorum 30 40 FPS diyor.

8 GB RAM sorunu olduğunu pek düşünüyorum 30 40 FPS diyor.

Direkt 30-40 FPS ise bir arkadaş ta 3050'li laptopa aldı benim PC bin monitöre takınca 100 FPS kendi ekranı ile 40-50 fes alıyordu kimi yeni çıkan laptoplarda böyle sorun olabiliyormuş. Sonrasında undervolt falan bir şeyler yaptı sonrasında biraz düzelmişti.

Direkt 30-40 FPS ise bir arkadaş ta 3050'li laptopa aldı benim PC bin monitöre takınca 100 FPS kendi ekranı ile 40-50 fes alıyordu kimi yeni çıkan laptoplarda böyle sorun olabiliyormuş. Sonrasında undervolt falan bir şeyler yaptı sonrasında biraz düzelmişti.

O sorun çoğu laptopta vardı duyumuma göre çözümü harici monitor olabilir.

O sorun çoğu laptopta vardı duyumuma göre çözümü harici monitor olabilir.

Katılıyorum, laptoplarda bir dünya sorun var özellikle sınıfımda herkes bu tarz laptoplar kullandığı için bir dünya sorunla karşılaşıyoruz. excalibur kullanan arkadaşlarım var ama bu tarz bir sorunla karşılaştıklarını görmedim ama sınıfta bir çoğunun ram'i 16 ve bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımın 2 sininde laptopu Acer di, bence bir harici monitöre bağlayıp denesin en azından bir fikri olur.

Katılıyorum, laptoplarda bir dünya sorun var özellikle sınıfımda herkes bu tarz laptoplar kullandığı için bir dünya sorunla karşılaşıyoruz. Excalibur kullanan arkadaşlarım var ama bu tarz bir sorunla karşılaştıklarını görmedim ama sınıfta birçoğunun RAM'i 16 ve bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımın 2 sininde laptopu Acer'di, bence bir harici monitöre bağlayıp denesin en azından bir fikri olur.

Bu sorunu yaşayan tonla kişinin bu forumda konu açtığını gördüm özellikle Monster ve Excalibur.

Ram tabiki etkiliyordur fakat sabit 40 fps bana çok düşük geldi cidden. Yani en yüksek ayarda da en düşük ayarda da 40 alıyorum, bugün soğutucu aldım ve 5 6 fps fark etti ama hala çok düşük geliyor bana

Geri
Yukarı