R9 280 sistemde oyunlarda FPS düşüklüğü

finarfin_0

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı 1 ay önce aldım önceden herhangi bir sorun yoktu ama 4 gün önce aniden oyunlarda çok düşük FPS almaya başladım formatladım hala devam ediyor bu FPS düşüklüğü düşükten kastım Minecraft'ı 3 ya da 2 FPS falan oynuyorum LoL'de 15 FPS falan alıyorum FM 23 de önceden aynı ligleri ekleyip 3 yıldız alırken şimdi yarım yıldız alıyorum sistem özellikleri şunlardır.
-R9 280.
-İ 5 4460.
-8 GB RAM.
-Gigabyte B85M-D2V

Bilgisayarımı 1 ay önce aldım önceden herhangi bir sorun yoktu ama 4 gün önce aniden oyunlarda çok düşük FPS almaya başladım formatladım hala devam ediyor bu FPS düşüklüğü düşükten kastım Minecraft'ı 3 ya da 2 FPS falan oynuyorum LoL'de 15 FPS falan alıyorum FM 23 de önceden aynı ligleri ekleyip 3 yıldız alırken şimdi yarım yıldız alıyorum sistem özellikleri şunlardır.
-R9 280.
-İ 5 4460.
-8 GB RAM.
-Gigabyte B85M-D2V

Driver kurulu mu?

-R9 280.
-İ 5 4460.
-8 GB RAM.
-Gigabyte B85M-D2V

Aynı kart bende de var. R9 285 Dual-X OC var. Birkaç ay önce aldım. Oyunlarda düşük FPS veriyordu. CS:GO'da 100 FPS'ye düşüyordu ve kasıyordu. Geçen ay termal bakımını kendi ellerimle yaptım. Bakımı yaptıktan hemen sonra test yaptığımda bir fark yoktu. Araya sınav haftası vs. girdi. 2 aydır oyun oynamıyorum ve oyuna girdiğimde FPS'nin yüksek oranda arttığını gördüm. Şu an ortalama 240 FPS veriyor. Belki termal bakımını yaptırırsanız sorun çözülebilir. Benim kart 73 dereceydi. Bakıma rağmen hala 73 derece ama.

Geri
Yukarı