1650 Ti Witcher 3 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Ömber

Hectopat
Sistemim:
1650 Ti.
i5 10300H.
8 GB RAM.
Oyunda sık sık anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. 3-5 gün önceye kadar böyle bir sorun yoktu. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri güncelle, güç seçeneğini yüksek performansa ayarla, Malwarebytes ile sistemi tarat ve MSI Afterburner ile oyun içi değerleri bizimle paylaş.

65 derece ekran kartı sıcaklığı laptop için çok iyi, ya kaliteli bir soğutucun var ya da oyuna girer girmez ekran görüntüsü çektin. İşlemci ve ekran kartı kullanımı normal, Ultra ayarlarda oynuyorsan FPS'de normal. Ben bir sorun göremedim? Kesin konuşmayayım fakat RAM'den kaynaklı olabilir, 8 GB RAM günümüzde yetmiyor.

65 derece ekran kartı sıcaklığı laptop için çok iyi, ya kaliteli bir soğutucun var ya da oyuna girer girmez ekran görüntüsü çektin. İşlemci ve ekran kartı kullanımı normal, Ultra ayarlarda oynuyorsan FPS'de normal. Ben bir sorun göremedim? Kesin konuşmayayım fakat RAM'den kaynaklı olabilir, 8 GB RAM günümüzde yetmiyor.

Ekran kartı sıcaklığı normalde 70i geçmiyor 5 dakika oynayıp çektim 8 GB RAM alsam droplar düzelir mi?

Ekran kartı sıcaklığı normalde 70'i geçmiyor 5 dakika oynayıp çektim 8 GB RAM alsam droplar düzelir mi?
Dediğim gibi emin değilim fakat bütçen varsa 8 GB RAM alman iyi olur, sorununu çözmese bile 8 GB RAM limitini aşan oyunlarda daha iyi performans alırsın. RAM önerisi konusu açmanı öneririm, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı