1650S yerine ne alınmalı?

Hocam Ryzen 1600 ile çok mu darboğaz olur ve 1650S için bir fiyat verebilir misiniz kaçtan satmam mantıklı olur sıfır piyasa olmadığı için kaçtan satmam gerektiğini bilemiyorum.
Ryzen 5 1600 ve elinizdeki 1650S'i satın. Piyasa fiyatlarına sarı siteden bakın ona göre bir fiyat verip elden çıkartın. Sonra elinizdeki bütçeyle zaten RX 6600 ve Ryzen 5 5600 bile alabilirsiniz.

Hocam Ryzen 1600 ile çok mu darboğaz olur ve 1650S için bir fiyat verebilir misiniz kaçtan satmam mantıklı olur sıfır piyasa olmadığı için kaçtan satmam gerektiğini bilemiyorum.
1650 Super garantisi varsa en fazla 2000 TL yapabilir hocam. Garantisi yoksa daha da az yapacaktır. İkinci el kart fiyatları büyük oranda düştü. Ekran kartı olarak RX 6600 öneririm ancak darboğaz yaşayacaksınızdır. İkinci el sorun olmayacaksa hem işlemciyi hemde ekran kartını değiştirebiliriz. Ekran kartı olarak RX 6600 öneririm. @erme hocamın attığı fiyatlara ikinci el 3600 almak bana mantıklı gelmemekte. 1550 TL'ye ikinci el 3600 yerine üzerine 350 TL daha ekleyerek sıfır 5500 almayı tercih ederim. Oyun amacı ile alıyorsanız zaten ikisi de aşağı yukarı aynı performansı vermekte ancak garantili ve kutulu ürün almak her zaman daha mantıklı olacaktır. Ancak daha uyguna ikinci el 5600 bulursanız tercih edilmemesi için neden yok. Ayrıca pazarlıkla veya daha uyguna 3600 bulursanız yine alınmaması için bir neden yok. Sadece 350 TL daha vererek garantili ürün almanın bence daha mantıklı olduğunu belirttim.

Geri
Yukarı