1650Tİ ile Dying Light işkencesi

İşletim sistemi
Windows 10

brsydn34

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Programcılığı
Monster Abra A5 V16.6.5`e sahibim. Şu zamana kadar hiç bir oyunda sıkıntı yaşamadım ama bu Dying Light da oyunu oynayamıyorum bile.

Sistem Özellikleri
İ5 10200H - işlemci
1650Tİ 4G - ekran kartı
16GB 2933mhz - ram
256gb m2 - ssd
240gb sata - ssd

Tüm oyunlarım Sata SSD içine kurulu.

Oyunda ekran kartı ve işlemci kullanımı %60 ı geçemiyor. Ultra ayarlara da aldım, en düşükte de denedim. Yok arkadaş ekran kartını kullandırtamıyorum paşama.
Arkada açık hiçbir şey yok. Sadece, Steam ve Nvidia Geforce Experience açık. Tüm performans ayarlarını yaptım. Pilim takılı değil. Direkt adaptörle kullanıyorum cihazı. Kontrol merkezinden her şey performans ayarında. Nvidia ekran kartı ayarlarında hepsi performansta. Güç seçenekleri de performansta. Çözümü nedir?

Ekran Görüntüleri;
Screenshot_3.png

1618780011670.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun farklı fakat bu yöntemi bir dene çoğu oyunda etkili bir çözüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NVIDIA ayarlarından güç yönetimini optimum güçten maksimum performansa alıp denediniz mi?
dediğim gibi herşey max performansta.
GPU1 kullanımına da bakabilir misiniz MSI Afterburner ile. Bakalım iGpu'yu ne kadar kullanıyor oyun.

Nvidia Denetim Masası'ndan oyunun Nvidia işlemciyle çalışmasını ayarlamayı denediniz mi?
Oyun farklı fakat bu yöntemi bir dene çoğu oyunda etkili bir çözüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dediğini yaptım ama sonuç değişmedi :(

intel i de ekledim.

1618781664905.png

ekran görüntüsü net çıkmamış şöyle bırakayım;
Nvidia Denetim Masası ayarları;

Screenshot_6.png

Son düzenleme:
dediğim gibi herşey max performansta.

dediğini yaptım ama sonuç değişmedi :(

intel i de ekledim.

Eki Görüntüle 981005
ekran görüntüsü net çıkmamış şöyle bırakayım;
Nvidia Denetim Masası ayarları;

Eki Görüntüle 981015
Nvidia'yı kullanmasına rağmen belirli bir FPS'te stuck olmuş gibi. Batarya yok demiştiniz. Yine de aklıma Nvidia Experience'tan Whisper Mode ve Battery Boost kapatma fikri geldi. Eğer açıklarsa kapatabilirsiniz. Onun dışında buna ne sebep olur bilemiyorum. İşlemci sıcaklığı da normal. RAM kullanımı da olması gerektiği gibi. 🤔

MSI Afterburner ile ekran kartınızın MHz'ini kontrol edebilir misiniz?

Geçenlerde, Beyond: Two Souls oyununda 1050 Ti ile sabit 60 FPS alırken birden 30-40'lara düştü. Kontrol ettiğimde ekran kartı MHz'i stok hali bile 1300-1400 iken 1100 seviyeleri düşmüştü. Aynı şey olmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı