165Hz Huawei Mateview GT27 monitör 60 Hz gözüküyor

Mafalay

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Huawei Matview GT27 165HZ
Merhaba Huawei Matebook D15 i5 10. nesil bir laptopum mevcut. Huawei mateview GT27 monitör satın aldım fakat 165Hz'yi göremiyorum maksimum 60Hz de kalıyor. Laptopumda DP mevcut değil. Baseus Type-C Hub'ım var.
Fakat buna HDMI kablosunu taktığım zaman görüntü alamıyorum. Bir tane daha Type-C Hub'ım var onun da modeli;
Bunun üzerinden de HDMI görüntüsü alamadım laptopun girişinin HDMI kaç desteklediğini bilmiyorum. Dönüştürücüyle bu sorunu aşabileceğimi düşünüyorum fakat dönüştürücüden de görüntü alamıyorum.
Not: HDMI kablomun üzerinde high Speed yazmakta.

Bakayım HDMI'a, bütün tip C'ler görüntü çıkışı desteklemiyor o yüzden görüntü alamıyorsunuz. Baktım aynen öyle tip c portun görüntü vermiyor boşuna deneme.

Peki HDMI girişim üzerinden 165Hz almam mümkün mü laptop un girişi destekler mi? Ona göre kablo satın alabilirim.
Veya laptopun HDMI girişine display dönüştürücü takıp monitörün DP portu üzerinden laptopdaki dönüştürücüye bağlantı sağlasam çalışır mı?

Merhaba Huawei Matebook D15 i5 10. nesil bir laptopum mevcut. Huawei mateview GT27 monitör satın aldım fakat 165Hz'yi göremiyorum maksimum 60Hz de kalıyor. Laptopumda DP mevcut değil. Baseus Type-C Hub'ım var.
Fakat buna HDMI kablosunu taktığım zaman görüntü alamıyorum. Bir tane daha Type-C Hub'ım var onun da modeli;
Bunun üzerinden de HDMI görüntüsü alamadım laptopun girişinin HDMI kaç desteklediğini bilmiyorum. Dönüştürücüyle bu sorunu aşabileceğimi düşünüyorum fakat dönüştürücüden de görüntü alamıyorum.
Not: HDMI kablomun üzerinde high Speed yazmakta.
Aynı sorun bende de mevcut. Lenovo laptopum var. LG 2k 144 hz bir monitör aldım ancak full hd çözünürlükte 120 hz, 2k çözünürlükte maksimum 60 hz alabiliyorum.

Dönüştürücüleri de araştırıyorum ama onlar da işe yaramıyor galiba o yüzden henüz çözüm bulamadım. Olur da bulursanız buradan yine yazın lütfen.

Aynı sorun bende de mevcut. Lenovo laptopum var. LG 2K 144 Hz bir monitör aldım ancak Full HD çözünürlükte 120 Hz, 2K çözünürlükte maksimum 60 Hz alabiliyorum.

Dönüştürücüleri de araştırıyorum ama onlar da işe yaramıyor galiba o yüzden henüz çözüm bulamadım. Olur da bulursanız buradan yine yazın lütfen.

Ben de Full HD çözünürlükte 120Hz alıyorum acaba kullandığımız kablodan kaynaklı olabilir mi :D sizin de kablonuzda high Speed mi yazıyor. Full HD olmasına razıyım fakat görüntü çok fazla pikselleşiyor. O yüzden mecburen düşek Hz de kullanıyorum.

Ben de Full HD çözünürlükte 120Hz alıyorum acaba kullandığımız kablodan kaynaklı olabilir mi :D sizin de kablonuzda high Speed mi yazıyor. Full HD olmasına razıyım fakat görüntü çok fazla pikselleşiyor. O yüzden mecburen düşek Hz de kullanıyorum.

Bende öyle düşünüp şu görseldeki kabloyu aldım ama bir değişiklik olmadı maalesef. Kablo da elimde kaldı :)

Dosya Ekleri

• ugreen.JPG
    ugreen.JPG
    75,7 KB · Görüntüleme: 20
HDMI kaç verecekse onu verir dönüştürücüyle DP kablosu kullanman bir işe yaramaz. İyi bir kablo alıp deneyebilirsin aslında en kötü elinde iyi bir kablo olmuş olur.
https://www.amazon.com.tr/Paugge-Hd...ocphy=1012763&hvtargid=pla-869334683720&psc=1 bende de GT 27" var, ilk kullandığım kablo 120 Hz de git gel yaptırıyordu monitöre ben de paggue aldım paraya kıyıp şuam 144Hz akıyor. Kablo kalitesi önemli ilk kablom da 2.1'di oysaki. Tabii sizin sorun başka bende en başta 144Hz seçilebiliyordu.

Benim asıl merak ettiğim; bilgisayarımda şarj için 1 adet type-c yuvası var. Bu yuva hem şarj edip hem görüntü veri falan aktarabiliyor.

Type-c hubların bazılarında hem power delivery yuvası var hem hdmi yuvası var. Daha önce type-c li monitör kullandım, o monitörde 2k 100 hz alabiliyordum.

Bu type-c üzerinden bağlanan hdmi kaç hz görüntü verir acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı