1660 Super 1570 MHz'de çalışıyor

urbanprop

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım 1660 Super. Maksimum MHz değeri 1750 civarı ama benim kartım 1550-1600 arası çalışıyor. Benim ekran kartımın FurMark testlerini izledim 1700'lerde genellikle. Benimle aynı MHz değerine sahip testler de vardı ama aklım takıldı biraz. Neden böyle olur doğal mıdır? Bir de %100 kullanıma ulaşabilen bir ekran kartının tam performanslı çalışmasını engelleyecek bir hasarı olabilir mi?

Ekran kartınızın kendi uygulaması varsa oradan ayarlanıyor olabilir. Mesela MSI Gaming X ekran kartlarında 'Gaming App' uygulamasından OC, Gaming ve silent mod ayarlanabiliyor. OC modda frekans daha yüksek oluyor silent moda göre. Eğer ekran kartınızın uygulaması varsa bir bakın derim.

Ekran kartınızın kendi uygulaması varsa oradan ayarlanıyor olabilir. Mesela MSI Gaming X ekran kartlarında 'Gaming App' uygulamasından OC, Gaming ve silent mod ayarlanabiliyor. OC modda frekans daha yüksek oluyor silent moda göre. Eğer ekran kartınızın uygulaması varsa bir bakın derim.

Tamam hocam bir bakayım. O kadar problem olacak bir değer değil ama bilgisayarım konusunda biraz pimpirikliyim.

Kartınız Boost ile birlikte 1845 MHz olarak çalışabiliyor. Zotac ekran kartları firestorm uygulaması ile kontrol ediliyor. Bu linkte sayfanın en alt kısmından 'GeForce RTX 20 serıes & GTX 16 serıes' yazan sürümü indirmeniz gerek. FireStorm
Ayrıca NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetimi modunu 'maksimum performansı tercih et' seçmeyi unutmayın.

Dosya Ekleri

• Web yakalama_30-7-2021_124852_www.technopat.net.jpeg
    Web yakalama_30-7-2021_124852_www.technopat.net.jpeg
    36,6 KB · Görüntüleme: 33
Kartınız Boost ile birlikte 1845 MHz olarak çalışabiliyor. Zotac ekran kartları firestorm uygulaması ile kontrol ediliyor. Bu linkte sayfanın en alt kısmından 'GeForce RTX 20 serıes & GTX 16 serıes' yazan sürümü indirmeniz gerek. FireStorm
Ayrıca NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetimi modunu 'maksimum performansı tercih et' seçmeyi unutmayın.

Çok teşekkür ederim. Kusura bakma Technopat'i o kadar sık kullanmıyorum o yüzden geri dönüş yapamadım. Bilgilendirdiğin için tekrar teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı