1660 Super 4K için yeterli mi?

Valla ben RTX 2070Super aldım. 1080P 144Hertz için ileride oyun yapacağım ve tasarım o yüzden çok yüksek aldım uzun ömürlü olsun diye de 1080P kullanıyorum. Oyun oynamak istiyorsan PS5 veya Xbox Scarlet bekle. Önerim bu.

Oyun oynamak için alacağım. Ve yüksek çözünürlükte oynamak hoşuma gidiyor. FPS benim için önemsiz, 60 FPS olsa bile yetiyor. 1ms istememin nedeni ise MS yüksek olunca oynamaya çok etki ediyor. GeForce Now'dan biliyorum. Yani 1ms ideal diye düşündüm.
RTX 2060S zaman zaman 2K'da tıkanıyor. 1660S ile 4K da 20-30FPS alırsınız. 2070S ve 3600/2700X li sistem kullanmanız lazım. O da bütçenizi aşıyor.

Valla ben RTX 2070SUPER aldım. 1080P 144Hertz için ileride oyun yapacağım ve tasarım o yüzden çok yüksek aldım uzun ömürlü olsun diye de 1080P kullanıyorum. Oyun oynamak istiyorsan PS5 veya Xbox scarlet bekle. Önerim bu.

PC istememin sebebi, Türkçe yama, mod ve konsold olmayan oyunları oynamak. Bu yüzden PC istiyorum.
RTX 2060S zaman zaman 2K'da tıkanıyor. 1660S ile 4K'da 20-30FPS alırsınız. 2070S ve 3600/2700Xli sistem kullanmanız lazım. O da bütçenizi aşıyor.

Peki ne önerirsiniz? 2K bir sistem olabilir mi?

Oyun oynamak için alacağım. Ve yüksek çözünürlükte oynamak hoşuma gidiyor. FPS benim için önemsiz, 60 FPS olsa bile yetiyor. 1ms istememin nedeni ise MS yüksek olunca oynamaya çok etki ediyor. GeForce Now'dan biliyorum. Yani 1ms ideal diye düşündüm.
Şimdi anladım. O zaman dediğin gibi sağlam bir sistem toplayıp televizyona bağlayarak oynaman daha mantıklı olur.

Sadece şunu belirteyim GeForce Now ile yaşadığın gecikme en az 70-80ms oluyor. Yani monitörün 1ms olması ile 4ms olmasını öyle hissedemezsin 😀

Sistem önerim ise bu olur.
Screenshot_2020-03-20-18-40-24-417_com.android.chrome.jpg

Şimdi anladım. O zaman dediğin gibi sağlam bir sistem toplayıp televizyona bağlayarak oynaman daha mantıklı olur.

Sadece şunu belirteyim GeForce Now ile yaşadığın gecikme en az 70-80MS oluyor. Yani monitörün 1ms olması ile 4ms olmasını öyle hissedemezsin 😀

Sistem önerim ise bu olur.
Eki Görüntüle 517513

Evet bu iyiymiş. TV'de oynamamış herhangi bir dezavantajı olur mu peki? Bir de yeni bir PC gördüm MSI Trident 3 diye, o nasıldır? Wi-Fi, W10 falan hepsi var. Hem konsol gibi.

Evet bu iyiymiş. TV'de oynamamış herhangi bir dezavantajı olur mu peki? Bir de yeni bir PC gördüm MSI Trident 3 diye, o nasıldır? Wi-Fi, W10 falan hepsi var. Hem konsol gibi.
Bundan bahsediyorsun herhalde. Bu sistem donanım olarak benim attığımdan çok daha kötü. Tasarım olarak iyi olsa da 4K oyun için yetersiz kalacaktır.

Bundan bahsediyorsun herhalde. Bu sistem donanım olarak benim attığımdan çok daha kötü. Tasarım olarak iyi olsa da 4K oyun için yetersiz kalacaktır.

PC için sağ olun, çok güzelmiş. Valla rahatladım, monitörü sonra da alırım. Çok teşekkür ederim. TV'yi 2K olarak da çalıştırabilirim değil mi?

PC için sağ olun, çok güzelmiş. Valla rahatladım, monitörü sonra da alırım. Çok teşekkür ederim. TV'yi 2K olarak da çalıştırabilirim değil mi?
Çalıştırırsın ama görüntü bulanık olur o yüzden önermem. Bence 4K çalıştırıp ağır oyunlarda oyun içi ayarları Ultra yerine High veya Medium yapın. Zaten ağır olmayan oyunları 4K Ultra +60FPS oynayacaktır.

Ayrı:

Toplu alternatif:
Screenshot_20200320_193652_com.android.chrome.jpg

Geri
Yukarı