1660 Super ile nasıl mining yapılır?

İlk defa yaptım bir arkadaşın videolarını izleyerek. Herhangi bir hata vermedi. 22-26 MH/s arasında kazım yapıyor. @TENSES Sanırım bu ayar sisteme minimum şekilde yükleniyor. Bazı arkadaşlar power limiti 70'e yükseltmiş bu arkadaş 60 olarak ayarlamış. Core Clock ise en düşükte.Eki Görüntüle 1022229
Memory clocku arttır az kaza ıyorsun şu anda en son power limiti düşürmeyi denersin

Attığım ayarda kazıyor, başka ayar yapmadım. @TENSES
Yorumlarınız üzerine 500 kadar şimdi artırdım 26 üzerine çıktı. 27/28 MH/s gördüm. Neredeyse 28 MH/s sabit kazmaya başladı. Sıcak ise 60 derece. @tugoli
rr.png

Deneme yanılma 30a çıkar bence core Clock çok azaldı mı düşürüyor menoryi arrttır yavaşça hata verene kadar sonra Maksimum da core u azalt.

Yani Memory artırırken bir yandan ufak ufak Core'yi mi artırayım?
Memory artmalı
Core sabit kalabilir bazı kartlarda azalma mh arttırıyor bazılarında tam tersi azaltıyor. Hiç dokunma en yüksek değeri yakalandıktan sonra biraz azaltmayı dene 100 falan.
Power limit: Memory atıyorum en fazla 700 mü artıyor stabil, 650 e alıp yavaşça power limiti düşür.
Bende 2 tane 3080 var mesela biri 65 powerlimitte stabil biri 70 de. Biri - 50 coreda iyi veriyor diğeri - 150 de. İkisi de aynı model. Deneme yanılma en iyisi.

Memory artmalı
Core sabit kalabilir bazı kartlarda azalma mh arttırıyor bazılarında tam tersi azaltıyor. Hiç dokunma en yüksek değeri yakalandıktan sonra biraz azaltmayı dene 100 falan.
Power limit: Memory atıyorum en fazla 700 mü artıyor stabil, 650 e alıp yavaşça power limiti düşür.
Bende 2 tane 3080 var mesela biri 65 powerlimitte stabil biri 70 de. Biri - 50 coreda iyi veriyor diğeri - 150 de. İkisi de aynı model. Deneme yanılma en iyisi.
Çok kasmadan deneme olarak şuan 900 Memory sabitledim. Ufak bir sıcaklık ayarı yaptım 50-51 arasında geziyor. Core Clock'a dokunmadım böyle bir süre devam etsin bakalım. 27-29 arası takılıyor bazen 29 ile sabit kazıyor. Valla dayanamadım denedim. Herhangi bir sistem çökmesi yaşamadım. Core Clock -315 civarında değerlerde bıraktım. Memory ise 1100'e çıkarttım çip markasına baktım Micron. Ortalama 30 MH/s ile kazım yapıyor şu an. Power Limit artırmadım çünkü artırınca daha çok güç çekiyor yararını göremedim geri düşürdüm. @tugoli @TENSES Core Clock'un hala tam etkisini anlamadım. Tamamen -502 mi yapsam -325'ler iyi mi bilemedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı