1660 Super kullanımı yükte iken düşük boşta iken yüksek oluyor

bugrazeus

Picopat
Yer
Dünya
Ekran kartı kullanımı stabil yüzde 97 olsa kasmalar ve takılmalar olmaz. Ekran kartı darboğaza giriyor. Ekran kartı kullanımım düşük olduğu kısımlarda oyunlar kasıyor. Normalde stabil yüzde 97 olması gerek. Her şey günceldir. DDU ile kaldırıp indirdim.

Ekran Görüntüsü (87).png

Ekran Görüntüsü (86)-min.png

1660 Super.
Ryzen 5 3500X.
2x8 16 GB RAM.

Boşta yüksek yazmışsınız başlığa, masaüstünde %kaç mesela?

Masaüstünde bazen yüzde 99 olup iniyor ama stabil yüzde 5.
Evet Hitman 2'de ben de yaşamıştım. FPS'in 30-40'lara indiği oluyordu 80'lerden. Bence bunlar oyun kaynaklı sorunlar. Gerçi oyunum orijinal değildi ama bir Witcher 3'de, bir RDR 2'de bu tarz sorunları yaşamadım.
Sizin de 1660super var.

Google'ı kaldırıp yeniden kurmanızı öneririm. Google %99 olduğuna göre arkada açık, onu kapatıp oynamıyor musunuz normalde?

Kapatıp oynuyorum sorun o değil. Sorun ekran kartı kullanımmı oyunlarda bence düşük. Adamlar video çekiyorlar onlarda stabil yüzde 97. Benimki düşük olduğu için hem kasıyor hem de takılıyor.
Önceki açtığım konulara dikkatle göz atın bir fikir sahibi olursunuz belki. Arkadaşlar 4 aydır çözemedi.

Kardeşim tek sebebini söylüm bende rx580 var ve gpu %70 civarı kullanabiliyorum hersey ultrada vysınc falan ama mönitörüm 1440*900 oldugu için mönitör darboğaz yapıodu bende 1080 p bi mönitörde yada bende 400 hz smart ile denedim olay çözüldü tavsiyem mönitöründen kaynaklı

Kardeşim tek sebebini söylüm bende rx580 var ve gpu %70 civarı kullanabiliyorum hersey ultrada vysınc falan ama mönitörüm 1440*900 oldugu için mönitör darboğaz yapıodu bende 1080 p bi mönitörde yada bende 400 hz smart ile denedim olay çözüldü tavsiyem mönitöründen kaynaklı
Benim mönitörüm de 1080p 144hz .

Yeni konular

Geri
Yukarı