1660 Super mavi ekrana sebebiyet veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

VENGEANCE ANGEL

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Esnaf
Herkese merhaba.
Bilgisayarımı tamamen kapattığımda fişten çekiyorum, akşam eve geldiğimde fişi takıp açıyorum. Son zamanlarda ilk açılışta masaüstüne geliyor, sonra ekran gidiyor, bilgisayar kendini resetliyor sonra açılıyor. Meğersem mavi ekran hatası oluşuyormuş ama ekrana mavi ekran hiç düşmedi.

0x116 VIDEO_TDR_FAILURE ve 0x133 DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası vermiş. Ben minidumpları inceledim, 0x133 hatası da ekran kartı kaynaklı.
Gözümden belki bir şey kaçmıştır düşüncesiyle sizinle paylaşmak istedim. Yardımcı olabilir misiniz?

3 ihtimal var tahminimce. Ya anakart, ya PCIe yuvası, ya da ekran kartı.
Furmark 76 derece.
DDU yapıldı.
551.23 güncel sürüm.

@KojiroHyuga04 @Enes3078 @claus @Yener K.

Son düzenleme:
Herkese merhaba.
Bilgisayarımı tamamen kapattığımda fişten çekiyorum, akşam eve geldiğimde fişi takıp açıyorum. Son zamanlarda ilk açılışta masaüstüne geliyor, sonra ekran gidiyor, bilgisayar kendini resetliyor sonra açılıyor. Meğersem mavi ekran hatası oluşuyormuş ama ekrana mavi ekran hiç düşmedi.

0x116 VIDEO_TDR_FAILURE ve 0x133 DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası vermiş. Ben minidumpları inceledim, 0x133 hatası da ekran kartı kaynaklı.
Gözümden belki bir şey kaçmıştır düşüncesiyle sizinle paylaşmak istedim. Yardımcı olabilir misiniz?

3 ihtimal var tahminimce. Ya anakart, ya PCIe yuvası, ya da ekran kartı.
Furmark 76 derece.
DDU yapıldı.
551.23 güncel sürüm.

@KojiroHyuga04 @Enes3078 @claus @Yener K.
Merhaba hocam.
Artık aktif olarak analiz yapmayı bıraktım.
Bilginiz olsun.

Çok çok nadiren bakıyorum.

GPU yada anakart sorunu, ilk farklı bir anakart ile veya farklı bir GPU ile test etmen gerek. Her zaman test programları %100 doğru sonuç vermeyebiliyor.
Ben de öyle düşünüyorum abim. Ya anakart, ya PCIe slotu ya da ekran kartında bir sorun var diye.

Test edecek sistemim yok açıkçası. Bakacağız, ayarlamaya çalışacağım. Bir keresinde de POST ekranında UEFI GPU Driver bulunamadı gibisinden bir hata gelmişti ama sadece bir kez oldu. O da şimdi aklıma geldi söylemesi.

Geri
Yukarı