1660 Super sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Zacsha

Hectopat
Öncelikle selamlar arkadaşlar. 75Hz bir monitörüm var ve satmak için ilan koydum ve onu sattığımda 144Hz alacağım fakat bugünden itibaren bir sorun olmaya başladı daha dün 200-300 alan sistem bugün bazı yerlerde 90'lara düşüyor, 200 göremiyor bile. Bunun sebebi ne olabilir?

Not: Driverlar güncel.

Benimde FPS'im önceden 200'dü ortalama ancak 1.3GB'lık patchden bir önceki gelen patchde 90 seviyesine kadar düşmüştü. 1.3GB'lık patch geldiğinden beri 140 seviyesine çıktı.
Blitz benzeri bir uygulama indirdiniz mi?

Sistem özellikleri nedir?

1660 Super yazdım.
Ryzen 5 3600 işlemci var.
Benim de FPS'im önceden 200'dü ortalama ancak 1.3GB'lık patchden bir önceki gelen patchde 90 seviyesine kadar düşmüştü. 1.3GB'lık patch geldiğinden beri 140 seviyesine çıktı.
Blitz benzeri bir uygulama indirdiniz mi?

Hiçbir uygulama indirmedim akşam PC'yi kapadım, sabah Forza oynadım ve Valorant'a girdiğimde fark ettim. Dün de 180'lere falan düşüyordu fakat bugün 120'leri görüyor.

1660 Super yazdım.
Ryzen 5 3600 işlemci var.

Hiçbir uygulama indirmedim akşam PC'yi kapadım, sabah Forza oynadım ve Valorant'a girdiğimde fark ettim. Dün de 180'lere falan düşüyordu fakat bugün 120'leri görüyor.
Valorant'ın optimizasyonu zaten çok kötü. Sistem ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Bence sen yeni fark ediyorsun. Ama yine de oyun esnasında CPU'nun sıcaklık değerleri nedir?

Valorant'ın optimizasyonu zaten çok kötü. Sistem ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Bence sen yeni fark ediyorsun. Ama yine de oyun esnasında CPU'nun sıcaklık değerleri nedir?
50 derecelerde geziniyor ve gördüğünüz gibi 115 FPS'lere kadar düşüyor.
Valorant Screenshot 2021.08.28 - 17.17.16.44.png

Ve yeni fark etmedim dün ve dünden öncesinde minimum 180 görüyordum.

Geri
Yukarı