1660 Super ve i5-10400F benchmark testindekinden düşük performans veriyor

doctormeister

Hectopat
Herkese merhaba. GTA V oynarken işlemci sıcaklığım çok yüksek. Sesten oyun oynanmaz hale geldi artık. YouTube'dan izlediğim bir kişi de ise aynı ekran kartı ve işlemci ile GTA V testi yapmış ve ondaki sonuçlar aşağıdaki resimdeki gibi. Stok fan kullanıyorum ve izlediğim kişi de stok fan kullandığını belirtmiş. Fakat işlemci değerleri çok farklı geldi bana. Sizce sorun nedir?
Not: Üstteki YouTube'dan izlediğim kişinin sonuçları, alttaki ise benim sonuçlarım.

gta5 dsd.png

GTA5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. GTA V oynarken işlemci sıcaklığım çok yüksek. Sesten oyun oynanmaz hale geldi artık. YouTube'dan izlediğim bir kişi de ise aynı ekran kartı ve işlemci ile GTA V testi yapmış ve ondaki sonuçlar aşağıdaki resimdeki gibi. Stok fan kullanıyorum ve izlediğim kişi de stok fan kullandığını belirtmiş. Fakat işlemci değerleri çok farklı geldi bana. Sizce sorun nedir?
Not: Üstteki YouTube'dan izlediğim kişinin sonuçları, alttaki ise benim sonuçlarım.

Eki Görüntüle 1073701

Eki Görüntüle 1073697
Videoda ki Story mod, seninki Online. FPS değerleri normal.

Sabit 60 FPS mi? Sanki V-Sync açık unutmuşsunuz gibi geldi bana.

FPS'den yana bir sıkıntım yok zaten. Bilerek V-Sync açtım monitör kare hızıyla aynı olsun diye. Benim sorunum işlemcimin ısınması.
Videoda ki story mod, seninki Online. FPS değerleri normal.

Story mod oynadım ve orada da 76-80 derecelerde geziyor. Pek bir fark olmuyor.
RAM, anakart, kasa vs bunlar da önemli ayrıca oyun ayarı da FPS sende sabit değerlerin farklı olması normal.

Oyun ayarları, anakart işlemci ekran kartı bunların hepsi aynıydı videodakiyle. RAM'inde sıcaklığı etkileyeceğini düşünmüyorum. Kasaya gelecek olursakta 25 derece fazla ısınmasına sebep olur mu bilmiyorum. Kasa kötü olsaydı ekran kartımda aynı şekilde çalışmaz mıydı? Tek sorunum işlemcimin ısınması.
Bu sorun ne zamandır var?

Daha 1 hafta oldu oyunu indireli. Ayarlar falan aynı fakat adamın 55-60 derece benim işlemci 80 derece.

Geri
Yukarı