1660 Super Windforce OC vs Dual Evo GTX 1660 Ti

Mustafa uysal

Decapat
ASUS Dual Evo'nun MHz degeri 1815 iken Windforce'un 1830 MHz bunlar arasında cok fark var midir? Ve Ti modelinin daha ustun oldugu soyleniyor. Fiyat performans acisindan sormuyorum arkadaslar, sadece performans farki nedir? Gigabyte hız aşırtmalı oldugu için 1660 Ti düz versiyonu FPS olarak geçer mi geçmez mi?

ASUS Dual Evo'nun MHz degeri 1815 iken Windforce'un 1830 MHz bunlar arasında cok fark var midir? Ve Ti modelinin daha ustun oldugu soyleniyor. Fiyat performans acisindan sormuyorum arkadaslar, sadece performans farki nedir? Gigabyte hız aşırtmalı oldugu için 1660 Ti düz versiyonu FPS olarak geçer mi geçmez mi?
Ti daha iyi ama arada az bir fark var. Biraz OC yapılmış 1660S kart stok 1660Ti kartı geçebilir.

Aradaki 15MHz ise neredeyse hiç fark etmez. Çoğu oyunda 1-2FPS bile oynamaz.

Bazı oyunlarda neredeyse aynı FPS'i alıyorlar, bazı oyunlarda ise 1660 Super 3-5 FPS geride kalıyor. Ben alırken 1660 Super aldım, zira aradaki fiyat farkına minicik bir performans farkı var diye o kadar para vermek istemedim.

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi bir model bulabiliriz size. Ben oyumu 1660 Super'den kullanırım, fakat fiyatı önemli tabii.

1660 Ti fiyatına çıkacak olursanız yakın fiyatlarda 2060 var zaten DLSS açıp ciddi performans arttırabilirsiniz onda 1660 Ti biraz sazan bir kart Super'den kayda değer tek farkı fiyat.

Yeni konular

Geri
Yukarı