1660 Super'de MSI, Palit, Zotac, Gigabyte farkları nelerdir?

Tomahard

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar yakin zamanda 1660 Super alacagim en gec 2 hafta sonra, bu kartlarin bir suru modeli mevcut INNO, Palit, Zotac, MSI vs tabii aralarinda fiyat farkida degisken oluyor. Bunlarin farklari neler aciklayabilir misiniz? Gaming gecesinden almayi dusunuyorum olmazsa normal olarak da alabilirim.
Telden yaziyorum hatalar için kusura bakmayin.

Ucuz olanı alın geçin. Soğutma hariç hiçbir farkı yok. En iyi soğutma MSI kartında elbette ama diğerleri de soba oluyor sanmayın. Ucuzunu aramaya bakın yani.

Soğutma farkı var. Zotac alma. 80 dereceyi 1-2 ay içinde gördü. İleride ne olur bilmiyorum.

Hepsinde aynı GPU var. Kimisinde RGB ayarı var, kimisinin soğutma bloğu daha iyi, kimisi daha çok OC yapıldığı için 3-5 FPS fazla. Bu etkenler fiyatı değiştiriyor. 1660 Super için 2600 TL'den fazla verme sadece bu kadar diyebilirim. Çünkü 2900 TL'ye falan 5600XT'ler başlıyor.

Gigabyte Windforce 2 fanlı modellerde ısı sorunu oluyordu. Onun dışında 1660 Super'lerde Palit'in soğutması daha iyi diye biliyorum.

Markaların bu bazda aşırı bir önemi yok. Değişen şeyler soğutma performansı, tasarım ve hız değerleri. Fakat hız değerlerini yazılım aracılığıyla yukarı çekip daha pahalı olan kartla aynı performansı alabilirsiniz. En ucuz diye soğutma performansının çok düşeceğini sanmayın kafi düzeyde soğutma sistemleri vardır.

Anladim arkadaslar sagolun. Bunlardan hangisini onerirsiniz fiyatlariyla yaziyorum
Msi gaming x 2550
Msi ventus xs 2400
Zotac 2300
Palit 2400

Anladim arkadaslar sagolun. Bunlardan hangisini onerirsiniz fiyatlariyla yaziyorum
Msi gaming x 2550
Msi ventus xs 2400
Zotac 2300
Palit 2400
Ben de sizinkiyle aynı durumdayım, 2 hafta veya maksimum 1 ay içinde ekran kartı alacağım. Dediğiniz fiyatlarda MSI 1660s bulamadım. 1660 Gaming X modeli dediğiniz fiyatlarda var. İtopya'da 2900 civarı olması lazım. Görüntü ve soğutma olarak MSI fazlasıyla hoşuma gitti. Dediğiniz fiyata bulabilirsem alacağım.

Geri
Yukarı