1660 Ti Gaming X için 78 derece normal mi?

55superx

Megapat
Makaleler
2
Kart otomatik fan hızında yükte 78-79 derece oluyor. Fan hızını sabit %100 yapınca ise 74 dereceye kadar düşüyor. Bir konuda yazdım ama normal değil dediler. Herhalde bu kart 65-70 derecede çalışmalıymış. Konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Kasam Cooler Master K500L modeli ve hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum.

Kim diyordu?

Sabit voltaj vermemizden dolayı boşta bir tık daha yüksek watt çekmesi dışında zararı yok, yararı var.
Forumda deniyordu tam kim hatırlamıyorum. Boşta sıcaklık yükselecekse bence hiç o işe girmeyim. Kart boşta zaten bir süre sonra 58-60 derece oluyor daha da artarsa kart boşta fan döndürecek 😀

Forumda deniyordu tam kim hatırlamıyorum. Boşta sıcaklık yükselecekse bence hiç o işe girmeyim. Kart boşta zaten bir süre sonra 58-60 derece oluyor daha da artarsa kart boşta fan döndürecek 😀

Profil olarak yapabilirsiniz hocam.

Boşta profil 1, yani stok ayarda kullanırsınız.

Oyuna gireceğiniz zaman UV'lı profili kullanırsınız.

Gaming X serileri genelde 60 dereceye bile ulaşmıyor. Maksimum 65-70 dereceye ulaşıyorlar. Bendeki Ventus modeli bile %100 yükte 68-69 derecede. Biraz yüksek geldi Gaming X modeli için. Ventus olsa normal derdim.
Bende 60 derecede fan dönmüyor bile, adamlar fansız 60 derece altında nasıl oyun oynuyorlar? Bence çok zor.

Geri
Yukarı