1660 Ti i5 9400F sistem temizlikten sonra açılmıyor

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistemim 16 GB RAM, 1660 Ti, i5 9400F, ASRock H310M.
+Geçen konu açmıştım Valorant'ta işlemci dropu yiyorum diye. İşlemcim aniden %100 kullanıma çıkıyor ve oyunda yüksek ping ve takılma yaşıyordum. Buna çözüm bulunamadı.

+Bugün kasa temizliği yaptım ve işlemcinin macununu yenileyip kasaya geri taktım sonra bilgisayar açılmadı. Her parçada elektrik var sorun yok ama ekranda tepki yok. Sonra işlemcimi çıkarttım ve anakartta işlemci pinleri yamulmuş. 6-7 tane pin yamuk düzelteyim dedim yapamadım. Düzelecek gibi değil. Anakartta 6-7 pinin yamuk olması işlemcinin çalışmasını engeller mi? Sorunumun hangisinde olduğunu söyleyecek birisi var mı?

Soketteki pinleri yamultmuşsunuz, AMD işlemcilerin pinleri kadar sağlam değiller bu bağlamda daha kolay kırılırlar veya yamulurlar. Servise vermek en mantıklısı gibi.

Soketteki pinleri yamultmuşsunuz, AMD işlemcilerin pinleri kadar sağlam değiller bu bağlamda daha kolay kırılırlar veya yamulurlar. Servise vermek en mantıklısı gibi.
Pinlerin tamiri yok diye biliyorum. İlanlarda 70-100 TL'ye pin kırık halde satılan anakartlar gördüm.
Evet. Anakartı söküp servisine gönder veya bilgisayarcıya ver düzeltsin.
Tamiri var mı?

Pinlerin tamiri yok diye biliyorum. İlanlarda 70-100 TL'ye pin kırık halde satılan anakartlar gördüm.

Bu konu hakkında anakart üreticinizin müşteri hizmetlerini ararsanız bilgi alabilirsiniz. Serviste bence (ek bir ücret talep edebilirler belki) işin uzmanları olarak yapabilirler. Kendiniz yapmaya çok çalışmayın derim anakartın pin koruması da varsa anakartı söküp o korumayı takın ve gönderin en temizi.

Geri
Yukarı