B450M-K sistem temizlikten sonra açılmıyor

veydi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bilgisayarımın termal macunu ve fanlarını, ekran kartının fan temizliğini vs. her şeyi tam yaptım. Tüm parçaları çıkarıp tekrar sağlıklı bir şekilde tekrar taktım. Bilgisayarım belli bir süre sonra kendiliğinden yeniden başlatıyor ve hiç ekran gelmiyor. Bir süre bekledikten sonra bilgisayarı kapat tuşuna bastığımda bilgisayar kapanıp tekrar açtığım zaman ekran geliyor. Bilgisayar format da attım.

Anakart: ASUS Prime B450M-K modeli BIOS girince, Advanced moduna geçiş yapıp sağ alt kısımda voltage yazan yerde 12v ve 5v, yazan kısımlara tam gösterilen voltage gelmiyor. Kırmızı ile gösteri 12v gelen 10.500 falan 5V gelen ise 4,500 falan geliyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açılınca herhangi bir uygulama açmadan Core Temp benzeri bir programla sıcaklık testi yapın. Diğer bilgisayar bileşenleriniz nelerdir?

Anakart: ASUS Prime B450M-K
İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X.
Ekran kartı: GeForce GTX 1650.
HDD: Kinston SA2000M8500G (500GB)
RAM: 16 GB G.Skill -
Hocam AIDA64 ile Yüke bindirdiğimde en fazla maxmisumum 60 65 derece görüyor, bilgisayar biraz yüke girince kendini birden kapatıyor Siyah ekran oluyor Klavye maouse komple devre dışı kalıyor, Elektrik fişini çekip tekrar taktığım zaman düzeliyor.

En iyi çözüm baştan tüm parçaları sökmek, tekrar temizlemek ve temiz montaj sonra temiz kurulum yapmak. Etrafınızda bilgisayardan anlayan bir kişi daha olursa daha rahat olur. Eğer sorun çözülmezse güç kaynağını değiştirmeniz gerekebilir. Sertifikalı bilinen bir markanın 600W üstü bir güç kaynağını tercih edin.

En iyi çözüm baştan tüm parçaları sökmek, tekrar temizlemek ve temiz montaj sonra temiz kurulum yapmak. Etrafınızda bilgisayardan anlayan bir kişi daha olursa daha rahat olur. Eğer sorun çözülmezse güç kaynağını değiştirmeniz gerekebilir. Sertifikalı bilinen bir markanın 600W üstü bir güç kaynağını tercih edin.
Hocam dün gece Bilgisayarın bütün bileşenlerini söktüm tekrardan herşeyini temiz bir şekilde Kasaya takmadan hepsini uzay modunda çalıştırdım, + PSU bakımınıda yaptım Fanlarını vs temizledim diğer fanlarıda temizledim, sonra format attım güzel bir şekilde, ama yinede aynı hatayı tekrardan aldım, büyük ihtimalle dediğiniz gibi yeni bir güç kaynağı almam gerekiyor diye düşünüyorum, :S Ramlarde sorun olabilir diye düşündüm tek tek ayrı ayrı slotlarda denedim vs hepsi sağlıklı bir şekilde çalışıyordu, birde BİOS ekranında sağ alt tarafta 12v ve 5v gelmesi gereken yerde 12V yerine 10.600 5v yerine ise 4.400 falan gelioyr bundanda kaynaklı olabilir mi :S

Olabilir BİOS sıfırlamayı denediniz mi?

Buda çözüm olmazsa güç kaynağı değiştirin.

Eğer bütçe uygunsa güç kaynağını zaten mutlaka değiştirin.

Olabilir BİOS sıfırlamayı denediniz mi?

Buda çözüm olmazsa güç kaynağı değiştirin.

Eğer bütçe uygunsa güç kaynağını zaten mutlaka değiştirin.
Bios Sıfırladım + olarak bios son sürümünü güncelledim ama yine aynı şekilde hata aldım, o zaman tek bir şey kalıyor güç kaynağını almam gerekiyor

Geri
Yukarı