1660 Ti MAX-Q ile R7 3750h oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

baliciyim

Kilopat
Daha fazla  
RAM
12 GB 2400 MHZ RAM
SSD veya HDD modeli
1 TB M2 SSD (2200-3000)
Ekran kartı
1660 Ti MaxQ
İşlemci
R7 3750H
Herkese merhaba,
MSI Afterburner ile işlemci çekirdeklerinin kullanım durumuna bakınca bazı çekirdeklerin 100% olduklarını gördüm.
Değerler şu şekilde.

CPU1 93 1500MHz.
CPU2 86 1533MHz
CPU3 71 2317MHz.
CPU4 79 2333MHz.
CPU5 86 2800MHz.
CPU6 71 2833MHz.
CPU7 71 3575MHz.
CPU8 86 3525MHz.

CPU 80 1500MHz.

Ara ara çekirdeklerden biri veya bazıları yüzde yüz oluyor.

CPU sıcaklığı 96 derece.
GPU kullanımı 97%

İşlemci sıcaklığından dolayı MHz düşürmek zorunda kalıyor bundan dolayı da yetmeyebilir diye düşünüyorum ama yine de sormak istedim.
İyi akşamlar herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
MSI Afterburner ile işlemci çekirdeklerinin kullanım durumuna bakınca bazı çekirdeklerin 100% olduklarını gördüm.
Değerler şu şekilde.

İşlemci sıcaklığından dolayı MHz düşürmek zorunda kalıyor bundan dolayı da yetmeyebilir diye düşünüyorum ama yine de sormak istedim.
İyi akşamlar herkese.
Hocam anormal derecede ısınma var. Macununuzu yenilemenizi tavsiye ederim.
Arctic MX-2 alabilirsiniz macun olarak. Güvenilir sitelerden almanızı öneririm.
Eğer bütçeniz elvermiyorsa daha ideal macunlara bakabilirim macun için bütçe vermeniz yeterli.

Herkese merhaba,
Değerler şu şekilde.

İyi akşamlar herkese.
Thermal Grizzly Hydronaut sıvı soğutmalı cihazlar için önerilsede, dizüstü bilgisayarlarda da işe yarıyor YouTube'da detaylı videoları izleyebilirisin.
Bu arada darboğaz da olabilir! ubm da çoğu yorum bunu belirtmiş.

Hocam anormal derecede ısınma var. Macununuzu yenilemenizi tavsiye ederim.
Arctic MX-2 alabilirsiniz macun olarak. Güvenilir sitelerden almanızı öneririm.
Eğer bütçeniz elvermiyorsa daha ideal macunlara bakabilirim macun için bütçe vermeniz yeterli.
Hocam elimde dandik bir termal macun var zamanında Çin'den getirtmiştim onu deneyeceğim ama 100 tl ye macun öneriniz varsa alabilirim.

Hocam elimde dandik bir termal macun var zamanında Çin'den getirtmiştim onu deneyeceğim ama 100 tl ye macun öneriniz varsa alabilirim.
Hocam azıcık daha bütçe arttırırsanız aynı macunu buldum az önce indirimli hali :

CPU sıcaklığı aşırı derece fazla büyük ihtimal de ondan dolayı drop yiyorsunuz.
Hocam azıcık daha bütçe arttırırsanız aynı macunu buldum az önce indirimli hali :
Elimdeki dandik termal macunla değişim yaptım sıcaklık 77-82 aralığında seyrediyor fakat gene işlemci çekirdeklerinden bazıları 100% oluyor. Galiba standart olarak darboğaz var gibi görünüyor.

Hocam işlemciniz 1660 ti besleyecek seviyede değil gibi. %50 - %60 çalıştırıyor gibi geldi bana bu kadar yüksek çekirdek seviyeleri normal değil.
Şu konuyu okuyabilirsiniz:

Hocam işlemciniz 1660 ti besleyecek seviyede değil gibi. %50 - %60 çalıştırıyor gibi geldi bana bu kadar yüksek çekirdek seviyeleri normal değil.
Şu konuyu okuyabilirsiniz:
Bende öyle düşünüyorum da üreticilerin böyle bir hata yapmaları çok saçma olur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı