1660 Ti Max-Q MXM portuna sahip mi?

Ulaş Çakmak

Decapat
Merhaba, HP Pavilion Gaming 17-CD0012NT dizüstü bilgisayarına sahibim. İlerde ekran kartını değiştirebilir miyim diye MXM portu var mı, diye araştırıyordum ama sonuç bulamadım. Herhangi bir fikriniz varsa şimdiden cevabınız için teşekkürler.

Olsa zaten kocaman harflerle yazarlardı reklam için. Laptopun ekran kartı gayet güzel. Bence 3-4 yıl yeni ekran kartı aramazsın. Zaten MXM ekran kartları nerdeyse böyle bir laptopun fiyatına geliyor.

Yanlış Bilgilendirme
GPU-Z yükle. Ekran kartının BIOS'unu kayıt edebiliyorsa MXM portu vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU-Z yükle. Ekran kartının BIOS'unu kayıt edebiliyorsa MXM portu vardır.

Maalesef yanlış bilgi. Gömülü kartların BIOS dökümü de alınabilir.

Kart gömülü:

1568973880297.png

Kart gömülü:

Eki Görüntüle 440178
Recep bey nasıl olduğunu yazarsanız bizde faydalanalım.
Ayrıca her modelde mümkün mü?
GPU-Z yükle. Ekran kartının BIOS'unu kayıt edebiliyorsa MXM portu vardır . Tecrübeme dayanarak demiş olmalıydım. Yıllarca elimden laptop geldi geçti. Bazılarının BIOS'unun yedeklendiğini bazılarının yedeklemeye müsaade etmediğini fark ettim. Dikkatimi çeken tek şey yedekleme yapabildiklerimin hepsi MXM portuna sahipti. Belki bu benim yanılmama neden olmuş olabilir.

Son düzenleme:
Recep bey nasıl olduğunu yazarsanız bizde faydalanalım.
Ayrıca her modelde mümkün mü?
GPU-Z yükle. Ekran kartının BIOS'unu kayıt edebiliyorsa MXM portu vardır . Tecrübeme dayanarak demiş olmalıydım. Yıllarca elimden laptop geldi geçti. Bazılarının BIOS'unun yedeklendiğini bazılarının yedeklemeye müsaade etmediğini fark ettim. Dikkatimi çeken tek şey yedekleme yapabildiklerimin hepsi MXM portuna sahipti. Belki bu benim yanılmama neden olmuş olabilir.
CPU-Z'yi yükledim ama intel UHD Graphics 630 gözüküyor sadece. Diğer kart gözükmüyor.

Kart gömülü:

Eki Görüntüle 440178
Zaten yeni ekran kartı bana 4 yıl kadar gerekli değil ama benim hedefim bu laptopu 6 sene kullanmak. Umarım o süre içerisinde herhangi bir oyunda sorun yaşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı