1660 Ti mining ayarı nasıl olmalı?

Strider0628

Hectopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Bir arkadaşım ekran kartını değerlendirmek istiyor. Elektrik faturasını karşılaması yeterli. Kazdığı Ethereum'ları biriktirip ileride değerlenince satmayı düşünüyor. Ben mining ayarı pek bilmem. Bu kartın voltaj, Core gibi ayarları nasıl olmalı. Ekran kartı kasanın içinde çalışacak. Şimdiden teşekkür ederim. @General Pong Krell @kino @raknhocam hocalarım sizin de bir fikriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining için yapılan overclock, biraz daha farklı.
Daha az güç çekmesi ve daha serin çalışması için çekirdeğe underclock, daha fazla madencilik performansı vermesi için belleklere overclcok yapılır. İnce detaylı voltaj ayarlamaları için benden pek bir beklentiniz olmasın :). Temel olarak bu şekilde mining ayarları yapılır.

Kabaca bellek hızı crash vermeyen en yüksek seviyede, çekirdek hızı da crash vermeyen en alt seviyede olacak. Mesela +1000 Memory -500 Core gibi denersiniz. Power limit de %80 %90 olabilir. Bir de UV yaparsanız daha iyi olur ama NVIDIA tarafında ona pek hakim değilim örnek video bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kabaca bellek hızı crash vermeyen en yüksek seviyede, çekirdek hızı da crash vermeyen en alt seviyede olacak. Mesela +1000 Memory -500 Core gibi denersiniz. Power limit de %80 %90 olabilir. Bir de UV yaparsanız daha iyi olur ama NVIDIA tarafında ona pek hakim değilim örnek video bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir deneyeceğim.
Kartın markasını, modelini ve VRAM çiplerinin üreticisini belirtin.
Hiç bilmiyorum akşam ancak öğrenebilirim.

Ben 1660 Ti Gaming X Micron ile Afterburner üzerinden Core Clock:-502 Memory Clock:+1000 Fan:%40 Power Limit:59 ile 31,6 mh 76w 50 derece kazım yapıyorum.

Son düzenleme:
31mh/s güzel bir değer aslında.
@B 52 Stratofortress @General Pong Krell hocalarım bellekler Micronmuş.

Modeli ise İnno3d.
Power limit %75 (daha da düşürmeyi deneyin, %60'a kadar gideri var), core clock -502, memory clock için ise +700-750 arası değerleri deneyin. Sıcaklığa göre de fan hızını ayarlarsınız. Ki bizlerin önermesi yerine, ideal değerlerin denemelerle tespit edilmesi gerekiyor.

Power limit %75 (daha da düşürmeyi deneyin, %60'a kadar gideri var), core clock -502, memory clock için ise +700-750 arası değerleri deneyin. Sıcaklığa göre de fan hızını ayarlarsınız. Ki bizlerin önermesi yerine, ideal değerlerin denemelerle tespit edilmesi gerekiyor.
Power Limit %90 iken. Core clock -500, Memory clock ise +1000 yaptı arkadaşım. Şimdilik bir sıkıntı olmadı. Fan ayarı ise manuel %60 hızında. Power limit biraz daha aşağıya çekilerek denenebilir gibi.

Geri
Yukarı