1660 Ti sistem için işlemci önerisi

AndRoGeoR

Hectopat
Arkadaşlar mevcut sistemimi yavaş yavaş yenilemeyi düşünüyorum.

Şu anki sistemim.
Anakart: MSI MS-7B53
Ekran kartı: ASUS 1660 Ti.
İşlemci: i7 8700.

Değiştirmeye önce işlemciden başlamak istiyorum. Ama bu iş hakkında pek bilgim yok. İşlemciyi sanırım anakartın kaldırması gerekiyor, bu anakart Ryzen 9 3900X gibi bir işlemciyi kaldırır mı? Yoksa değiştirmeye önce anakarttan mı başlamalıyım?

Değişimin sonunda.

Ryzen 9 seriisi işlemci.
RTX 2060, 3060 gibi bir ekran kartı.
Yapmayı planlıyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar değişime nereden başlamam gerektiği hakkında yardımcı olabilir mi?

Şu anki sistemim.

Değiştirmeye önce işlemciden başlamak istiyorum. Ama bu iş hakkında pek bilgim yok. İşlemciyi sanırım anakartın kaldırması gerekiyor, bu anakart Ryzen 9 3900X gibi bir işlemciyi kaldırır mı? Yoksa değiştirmeye önce anakarttan mı başlamalıyım?

Değişimin sonunda.

Ryzen 9 seriisi işlemci.
Yapmayı planlıyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar değişime nereden başlamam gerektiği hakkında yardımcı olabilir mi?
Anakartınız amd uyumlu değil.

Hocam öncelikle ekran kartından başlayabilirsiniz, daha sonra anakart ile işlemciyi aynı anda değiştirmeniz gerekiyor eğer AMD istiyorsanız. Tavsiyemi isterseniz 11.nesil işlemcileri bekleyin.

Şu anki sistemim.

Değişimin sonunda.

Ryzen 9 seriisi işlemci.
Yapmayı planlıyorum.

Size hazır sistem önersem? Özelleştirerek satın alabilirsiniz.
link:Slate 3060 I R5 3500 RTX 3060 12GB DDR4 16GB 512GB M.2 SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Geri
Yukarı