1660 Ti sistemde düşük LoL performansı

MTBlu

Hectopat
İnternette baktığımda her şey yüksekte aynı sistem 180'den aşağı FPS almıyor fakat benim 110'lara kadar düşüyor anlamadım. Sıcaklıklar normal 65 üstü çıkmıyor işlemci ve ekran kartı. Her şey güncel Memtest ve HD Tune test yaptım problem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette baktığımda her şey yüksekte aynı sistem 180'den aşağı FPS almıyor fakat benim 110'lara kadar düşüyor anlamadım. Sıcaklıklar normal 65 üstü çıkmıyor işlemci ve ekran kartı. Her şey güncel Memtest ve HD Tune test yaptım problem yok.
Kanka ben bilmem yüksek fps ne kadar önemli lol gibi bir oyunda ama neden böyle ekran kartını, zorlayacak bir oyunla denemiyorsun. En azından donanımsal mı, yazılımsal mı, yada oyundan kaynaklı bir problem mi anlarsın.

Benim GTX 1050 Ti ekran kartım var en yüksek ayarlarda 110'dan fazla alıyorum.
Oyunda ayarlardan dikey senkronizasyonu bekle seçeneği aktif ise kapat.
Ekran kartın çok iyi de işlemcini yazmadığın için bilemem.

Özür diliyorum yazmayı unutmuşum. İşlemci R5 2600X
16 Gb 3200Mhz ram 8*2
7200rpm HDD
M2 XPG S40G SSD var oyunlar HDD kurulu ama LOL dışında bir performans düşüklüğü yok.

Özür diliyorum yazmayı unutmuşum. İşlemci R5 2600X.
16 GB 3200MHz RAM 8*2.
7200RPM HDD.
M.2 XPG S40G SSD var oyunlar HDD kurulu ama LOL dışında bir performans düşüklüğü yok.
İşlemciniz iyi.
Oyunun ayarlarından dikey senkronizasyonu bekle seçeneği aktif ise kapatıp baktınız mı?

BIOS veya UEFI'den (hangisi varsa) gelişmiş bellek ayarlarına gelin ve RAM'inizin belleğini en sona çekin.
Ek olarak işlemciniz bütün çekirdekleri kullanmıyor olabilir, görev yöneticisinden performansa gelin. İşlemcinin üzerine tıklayın ve bir ekran fotoğrafı gönderin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı