1660 Ti sistemde ekran soluyor

sopikhant

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Geforce 1660 TI AMD Ryzen 5 3600 B450M S2H V2 Corsair 8GB 3600MHz Ram Seagate 500GB HDD Gigabyte 240GB SSD
DDU ile sürücüyü kaldırıp temiz kurulum yapmayı deneyebilirsin. Büyük ihtimalle çözülecektir. Donanımlarımız aynı değil ancak aynı sorunu bu şekilde çözdüm.

Hocam özellikle YouTube'da mı oluyor?

Hocam yalan olmasın tam hatırlamıyorum nerelerde olduğunu ama az önce masaüstünde bile oldu. Kısaca her yerde.
Hocam özellikle YouTube'da mı oluyor?

DDU ile sürücüyü kaldırıp temiz kurulum yapmayı deneyebilirsin. Büyük ihtimalle çözülecektir. Donanımlarımız aynı değil ancak aynı sorunu bu şekilde çözdüm.

Deneyeceğim ekran kartında sıkıntı varsa kalpten giderim.

Muhtemelen NVIDIA'nın 496.xx sürücülerinden kaynaklı. Bu sürücülerde böyle bir problem var. Youtube'da vs. video veya GIF izlerken ekranda gamma düşmesi ve hafif kararma oluyor, değil mi? GeForce Experience'den sürümünü kontrol edin; 496.xx sürümlerinden birini kullanıyorsanız, DDU ile silme işlemini yapıp 471.41 sürücüsüne downgrade edin.

Muhtemelen NVIDIA'nın 496.xx sürücülerinden kaynaklı. Bu sürücülerde böyle bir problem var. YouTube'da vs. video veya GIF izlerken ekranda gamma düşmesi ve hafif kararma oluyor, değil mi? GeForce Experience'tan sürümünü kontrol edin; 496.xx sürümlerinden birini kullanıyorsanız, DDU ile silme işlemini yapıp 471.41 sürücüsüne downgrade edin.

Evet kontrol ettim ve bahsettiğiniz sürücülerden birini kullanıyorum.

Evet kontrol ettim ve bahsettiğiniz sürücülerden birini kullanıyorum.
O halde 471.41 sürücüsünü indirin. Ardından DDU ile mevcut sürücüsünü silin, yeniden başlatmadan önce Windows güncellemesini bir sürelik devre dışı bırakın. Daha sonra ilgili sürücüyü sıfırdan kurun. Geri dönüşlerinizi mutlaka belirtin.

O halde 471.41 sürücüsünü indirin. Ardından DDU ile mevcut sürücüsünü silin, yeniden başlatmadan önce Windows güncellemesini bir sürelik devre dışı bırakın. Daha sonra ilgili sürücüyü sıfırdan kurun. Geri dönüşlerinizi mutlaka belirtin.

Driveri sildim şu an sizin söylediğiniz Game Ready sürücsünü indiriyorum. GeForce Experience kullanmama gerek var mı? İkinci olarak driver bu şekilde kalsa sıkıntı olur mu? Yeni sürümler gelince ne yapayım? Çok soru soruyorum kusura bakmayın. Müsait bir zamanınızda.

Driveri sildim şu an sizin söylediğiniz Game Ready sürücsünü indiriyorum. GeForce Experience kullanmama gerek var mı? İkinci olarak driver bu şekilde kalsa sıkıntı olur mu? Yeni sürümler gelince ne yapayım? Çok soru soruyorum kusura bakmayın. Müsait bir zamanınızda.
Zaten siz haliyle GeForce Experience de kuruyorsunuz. Sürücü bu şekilde kalsa sorun olmaz, ben sorunlar düzelene kadar güncellemiyorum aylardır ve oldukça performans sorunu da yaşamıyorum. Ha güncelleme geldiğine dair bir sürü bildirim geliyor, evet. Ancak bildirimi aldırmayıp indirme veya kurma işlemi yapmıyorum.

Zaten siz haliyle GeForce Experience de kuruyorsunuz. Sürücü bu şekilde kalsa sorun olmaz, ben sorunlar düzelene kadar güncellemiyorum aylardır ve oldukça performans sorunu da yaşamıyorum. Ha güncelleme geldiğine dair bir sürü bildirim geliyor, evet. Ancak bildirimi aldırmayıp indirme veya kurma işlemi yapmıyorum.

Peki hocam, gelen güncellemeleri de artık araştırıp kontrol ederim. Teşekkür ederim, bir sorun olursa geri dönüş yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı