1660 Ti sistemde oyun oynarken ekranın üstünde rastgele siyah çizgi

Daha fazla  
Merhaba, oyun oynarken rastgele ekranın üst kısmında ekranın %10'unu kaplayacak şekilde siyah çizgiler yaşıyorum. Windows 11 kullanıyorum, 472.12 sürücüsü de dahil tüm sürücülerde aynı hatayı veriyor. İki monitör kullanıyorum, yaşadığım sorunu GIF ile anlatmaya çalıştım.

Screen: AOC 27 27G2U 1366x768 (eski bir monitör)
CPU: Ryzen 5 2600.
GPU: 1660 Ti ASUS Phoenix.
PSU: Corsair RM750 2019 Edition.
RAM: Corsair Vengeance Pro.
MB: ASUS B450M Plus.
Şu anki kullandığım ekran kartı sürücüm: 511.79

Dosya Ekleri

• ss.gif
    ss.gif
    617,5 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, oyun oynarken rastgele ekranın üst kısmında ekranın %10'unu kaplayacak şekilde siyah çizgiler yaşıyorum. Windows 11 kullanıyorum, 472.12 sürücüsü de dahil tüm sürücülerde aynı hatayı veriyor. İki monitör kullanıyorum, yaşadığım sorunu GIF ile anlatmaya çalıştım.

Screen: AOC 27 27G2U 1366x768 (eski bir monitör)
CPU: Ryzen 5 2600.
GPU: 1660 Ti ASUS Phoenix.
PSU: Corsair RM750 2019 Edition.
RAM: Corsair Vengeance Pro.
MB: ASUS B450M Plus.
Şu anki kullandığım ekran kartı sürücüm: 511.79

Ekran kartı değiştirdiniz mi acaba yakın zamanda? Bir önerim var deneyebilirseniz sevinirim, görüntü ayarlarında sorun yaşadığınız monitörü seçin çözünürlüğü en düşüğe getirin bu çözünürlükteyken o monitörün Hz değerini düşürüp sonra tekrar eski çözünürlüğe getirin.

Ekran kartı değiştirdiniz mi acaba yakın zamanda? Bir önerim var deneyebilirseniz sevinirim, görüntü ayarlarında sorun yaşadığınız monitörü seçin çözünürlüğü en düşüğe getirin bu çözünürlükteyken o monitörün Hz değerini düşürüp sonra tekrar eski çözünürlüğe getirin.

Söylediğiniz gibi yaptım. En düşük kalitedeyken ekranda çok küçük dalgalanmalar gördüm, sorunun düzelip düzelmediğini söyleyeceğim.

Geri
Yukarı