1660 TI ve 9600K sistem yükseltme

hakankaraduman

Hectopat
Merhaba,

YouTube kanalındaki videoları izledikten sonra kafamda yükseltmek istediğim parçalar hakkında fikrim oluştu. Ancak doğrudan 9600K ve 1660 Ti parçalara sahip bir sistem için video göremedim.

Şu anki sistemimde AMD FX 8350 işlemci, 780 Ti ekran kartı, 32 GB DDR3 RAM bulunmakta.

Bu sistemi ASUS Z390-A anakart, 1660 Ti ekran kartı, 9600K işlemci, 16 GB 3000 MHz RAM parçaları ile yükselterek, 1080p çözünürlük ve 24 inç boyuta sahip bir monitörle kullanmak istiyorum.

Eski sistemimdeki SSD, HDD, kasa, 850 Watt güç kaynağı gibi parçaları kullanmaya devam etmeyi planlıyorum.

Anakartı Türkiye'den, diğer parçaları ise Amazon üzerinden almayı planlıyorum. İsteğim bu yükseltilmiş sistemin en az 3-4 sene oyun ihtiyacımı gidermesi.

Şu anki sistemi 6 senedir rahatça kullandım. VR oyunlar bile oynadım Oculus Rift ile. Hâlâ da kullanabilirim aslında ama işlemcimden memnun değilim. İş için de kullandığımdan bazen yavaş olabiliyor.

Yanlış bir şeyler var mı, tavsiyeleriniz, eksik gördükleriniz var mı diye bir sormak istedim. Şimdiden vaktiniz için teşekkür ederim. İlk mesajım soru sormak olsa da umarım bundan sonraki mesajlarımda ben de başkalarına yardım edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı