1660 Ti ve 9750H düşük FPS

Royalabjar1

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopun özellikleri:
Intel 9750H 2.6GHz Boost 4.5GHz işlemci.
Ekran kartı 1660 Ti Mobile.
16 GB 3200 MHz Lexar RAM.
256 GB NVMe SSD.

Hayatımda ilk defa laptop kullanıyorum. Yıllardır masaüstü donanımları ile uğraşıyorum. Laptop almak istedim ve bu gördüğünüz özellikteki laptopu aldım. Özellikleri gayet güzel, çoğu oyunu yüksek ayarlarda açacak bir laptop ama Valorant mesela 80-90 FPS super people oynuyorum. RX 480 olan arkadaşım 100-150 FPS alıyor, ben 30-40 FPS alıyorum Very Low'da. Yani bunun için çok uğraştım, bütün NVIDIA ayarlarını yaptım. Ekstra olarak bütün yazılımları doğru kurdum. Bunun sebebi nedir? Laptoptan iyi anlayan arkadaşlar anlatabilir mi?
Ben sorunu tek modül 16 GB RAM'den diye düşünüyorum.
Ve ekstra olarak haeven benchmark Testlerin'de bahsettiğim arkadaşlarım 1600 puan alırken Ultra 8xmsaa da ben 2600 2650 alıyorum Benchmark'da bile yüksek çıkarken neden oyunda benden fazla FPS alıyor.

Hocam Priz'de oynuyorum zaten bilgisayar Full performance'de çalışıyor ondan yana sorun yok.
Oyunlar o zaman ekran kartını kullanmıyor. Yani gördüğünüz şey normal değil. Laptop evet daha az performans verir ama 1660ti kullanırken valo fpsim 200 ün aşağısına inmiyordu. Şuan 2060 var 250 altına inmiyor.

Laptopun özellikleri:
Intel 9750H 2.6GHz Boost 4.5GHz işlemci.
Ekran kartı 1660 Ti Mobile.
16 GB 3200 MHz Lexar RAM.
256 GB NVMe SSD.

Hayatımda ilk defa laptop kullanıyorum. Yıllardır masaüstü donanımları ile uğraşıyorum. Laptop almak istedim ve bu gördüğünüz özellikteki laptopu aldım. Özellikleri gayet güzel, çoğu oyunu yüksek ayarlarda açacak bir laptop ama Valorant mesela 80-90 FPS super people oynuyorum. RX 480 olan arkadaşım 100-150 FPS alıyor, ben 30-40 FPS alıyorum Very Low'da. Yani bunun için çok uğraştım, bütün NVIDIA ayarlarını yaptım. Ekstra olarak bütün yazılımları doğru kurdum. Bunun sebebi nedir? Laptoptan iyi anlayan arkadaşlar anlatabilir mi?
Ben sorunu tek modül 16 GB RAM'den diye düşünüyorum.
Ve ekstra olarak haeven benchmark Testlerin'de bahsettiğim arkadaşlarım 1600 puan alırken Ultra 8xmsaa da ben 2600 2650 alıyorum Benchmark'da bile yüksek çıkarken neden oyunda benden fazla FPS alıyor.

Hani ekran kartını yanında UHD Graphics diye bir şey oluyorya sanırım 1660 Ti yerine onu kullanıyor laptop alınca onu ayarlamanız lazımdı ayarladınızmı ?

Hani ekran kartını yanında UHD Graphics diye bir şey oluyorya sanırım 1660 Ti yerine onu kullanıyor laptop alınca onu ayarlamanız lazımdı ayarladınız mı?

Evet dostum ama ikisini aynı anda kullanıyor bu Laptorlar'da normal mi bilmiyorum NVIDIA ayarlarından oyunu 1660 Ti ile oynuyorum orada gözüküyor.
Ben'de yıllardır bilgisayar ile uğraşıyorum ama ilk defa laptop kullanıyorum dediğim gibi.
Oyunu high Ayarlar'da oynasam da aynı FPS Low'da oynasam da aynı FPS :D

Yeni konular

Geri
Yukarı